Resistance: Jesse Eisenberg členem francouzského odboje

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Ve válečném snímku, založeném na skutečných událostech, budeme sledovat Jesse Eisenberga v čele odboje ve Francii, snažícího se zachránit židovské životy. První trailer na dynamicky a vkusně vypadající film, který se zčásti natáčel i u nás, je tady!

Byť už v traileru to trochu vypadá, že snímku poněkud schází ta pravá dobová atmosféra, vzdor českým lokacím. Ostatně, jak to takovému Králíčkovi Jojo u nás slušelo, no ne? I tak ale není ještě třeba vynášet soudy, minimálně obsazení a téma je více než sympatické.

„Příběh skupiny židovských skautů, kteří během druhé světové války spolupracovali s francouzským hnutím odporu (Résistance). Společně zachránili tisíce lidských životů. Hlavním hrdinou, jehož válečnou životní etapu sledujeme, je Marcel Marceau (Jesse Eisenberg).“

Režie válečného snímku se zhostil venezuelský režisér Jonathan Jakubowicz, který je rovněž autorem scénáře. V hlavních a vedlejších rolích se představí Jesse Eisenberg, Ed Harris, Édgar Ramírez, Clémence Poésy, Bella Ramsey, Alicia von Rittberg, Matthias Schweighöfer, Géza Röhrig, Vica Kerekes, Karl Markovics, Félix Moati, Steffen Jung, Iva Šindelková, Matěj Seifert, a další.

Film zatím nemá stanovenou tuzemskou premiéru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také