Pinocchio: Nejslavnější dřevěná loutka ožívá

Přečtěte si

Nejlepší filmy Johnnyho Deppa, herce s bohémskou minulostí

Johnnymu Deppovi v posledních letech možná došla šťáva, výborné role a nezapomenutelné filmy z minulosti mu už ale nikdo...

Nejlepší české dokumenty za posledních 10 let

Nejúspěšnější český dokument všech dob V síti ještě pořád máte šanci vidět v kině. A pokud Vám jeden film...

Nejlepší motivy od legendárního Ennia Morriconeho. Zaposlouchejte se

Ennio Morricone zemřel ve věku 91 let. Hudbu skládal prakticky už od školky, jeho skladatelská kariéra tak trvala zhruba...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Dřevěná loutka chlapce, který ožije díky dobrosrdečnému řezbáři, se poprvé objevila v roce 1940 jako animovaná pohádka od Walta Disneyho. V poslední době se řešila live action verze opět z Disneyho produkce, kterou měl režírovat Tim Burton. Nakonec z projektu ustoupil a živá verze Pinocchia je plánovaná na rok 2025 od režiséra Rona Howarda. Dlouhé čekání nám ale zkrátí nová italsko-francouzská verze s oscarovým Robertem Benignim v hlavní roli.

Řezbář Geppetto má jediné přání, mít vlastního syna. Z osamělosti si vyřeže loutku chlapce v životní velikosti a k jeho překvapení se mu přání splní. Loutka chlapce ožívá a Geppetto jej vychovává jako syna, jenž nazývá Pinocchiem. Pinocchio je ale velmi roztěkaný chlapec, který se snadno dostane do všelijakých lumpáren. Právě díky své dětské naivitě a víře v dobro se dostane do nesnází, a navíc daleko od svého otce. Musí najít cestu zpátky domů aniž by jedinkrát zalhal a doufat, že jeho ponaučení z něj učiní opravdového chlapce.

V hlavní roli Geppetta se objevil italský oscarový herec Roberto Benigni, sošku získal za hlavního herce ve filmu Život je krásný, který i sám režíroval. Mezi dalšími se ve filmu objeví francouzští a italští herci Marine Vacth, Gigi Proietti, Rocco Papaleo nebo Marcello Fonte. Režie a scénáře se ujal italský režisér Matteo Garrone, mezi jeho známější filmy patří komediální drama Reality show, fantasy snímek Pohádka pohádek se Salmou Hayek v hlavní roli či drama Dogman.

Snímek do českých kin uvede společnost Bohemia MP 23. dubna 2020.

Zdroj: Bohemia MP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také