Afrikou na pionýru: Trabanti skončili, na scénu přijíždějí motorky

Přečtěte si

Autor

Jakub Kos
Jakub Kos
Student Katedry filmových studií FF UK. Pracuji pro filmové festivaly LFŠ Uherské Hradiště, MFF Juniorfest, MFDF Ji.hlava či QFF Mezipatra, dříve MFF Praha – Febiofest, Finále Plzeň, MKFF Ostrava Kamera Oko nebo Marienbad Film Festival. Pro ČSFD.cz jsem roky spravoval sekci tuzemské tvorby. Píšu pro NaFilmu a Kulturní magazín UNI, dříve Artikl. Spolupracuji s Asociací pro filmovou a audiovizuální výchovu a programem Ponrepo dětem. Zajímá mě současné (východo)evropské kino, česká kinematografie a studentská tvorba. Píšu prózu a poezii, fotím dokument, dál se zajímám o výtvarné umění, politiku, historii a ekologii.

Cestovatelský dokument Afrikou na Pionýru ukáže dobrodružství, které nezná hranice a které žene možnosti vlastního těla i svobodu ducha až do nejvyšších otáček. A zároveň přinese úchvatné záběry a pohled na přírodu a život Afriky, jaký nemá obdoby.

Přesně takto láká anotace nové dokumentární road movie režiséra Marka Slobodníka, který byl účastníkem na několika výpravách proslulých žlutých trabantů Dana Přibáně. Ten prozradil, že sedmá cesta byla zároveň tou poslední, kterou s trabanty podnikl.

V dokumentu Afrikou na pionýru údajně nabízí ještě zábavnější jízdu než právě se žlutou výpravou, která dosud projela například Austrálii, Asii, Jižní Ameriku, ale právě i Afriku. Dobrodruh Marek Slobodník ale na trabantí cestě po Africe chyběl, a rozhodl se to změnit ve velkém stylu. Se svojí partou usedli na jiný dopravní prostředek, konkrétně na motorky Jawa, a rozjeli se na cestu dlouhou přes 15 000 kilometrů. Zároveň se jedná o první slovenskou road movie, kde hrály hlavní roli motorky.

Na Slovensku už snímek vstoupil do kin v září, do těch našich se podívá 26. března 2020.

Zdroj: Magic Box | Bontonfilm | Stargaze

 

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Články od Kose jako je tenhle, kde jenom přepíše anotaci, můžou bejt. Hlavně mu už nedávejte žádné recenze, to že dělá šatnáře na filmových festivalech neznamená, že má k filmům co říct.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také