Afrikou na pionýru: Trabanti skončili, na scénu přijíždějí motorky

Přečtěte si

Nejlepší moderní černobílé filmy za posledních 10 let

Moderní černobílé filmy se objevují převážně v evropské produkci. Nabarvené ptáče, vládce letošních Českých lvů, právě vychází v nejrůznějších...

Nejlepší feel good filmy za posledních 10 let

Filmy, které zvednou náladu, potřebujeme více než kdy dřív. Vybrali jsme dvacítku feel good snímků různých žánrů, jenž pobaví,...

Nejlepší sci-fi filmy za posledních 10 let

Jedním z nejvyhledávanějších žánrů je zcela jistě sci-fi. Filmoví tvůrci zde mohou popustit uzdu své fantazie, díky čemuž jsme...

Autor

Profilový obrázek
Jakub Kos
Student fotografické a filmové tvorby, co pendluje mezi Jihlavou, Prahou a Brnem. Pravidelně píšu do tištěných magazínů Artikl a Uni, pracuju pro ČSFD jakožto administrátor tuzemské tvorby, dále se podílím na mnoha festivalech, výběrem Febiofest, Mezipatra, Ostrava Kamera Oko a další. Film je životní styl.

Cestovatelský dokument Afrikou na Pionýru ukáže dobrodružství, které nezná hranice a které žene možnosti vlastního těla i svobodu ducha až do nejvyšších otáček. A zároveň přinese úchvatné záběry a pohled na přírodu a život Afriky, jaký nemá obdoby.

Přesně takto láká anotace nové dokumentární road movie režiséra Marka Slobodníka, který byl účastníkem na několika výpravách proslulých žlutých trabantů Dana Přibáně. Ten prozradil, že sedmá cesta byla zároveň tou poslední, kterou s trabanty podnikl.

V dokumentu Afrikou na pionýru údajně nabízí ještě zábavnější jízdu než právě se žlutou výpravou, která dosud projela například Austrálii, Asii, Jižní Ameriku, ale právě i Afriku. Dobrodruh Marek Slobodník ale na trabantí cestě po Africe chyběl, a rozhodl se to změnit ve velkém stylu. Se svojí partou usedli na jiný dopravní prostředek, konkrétně na motorky Jawa, a rozjeli se na cestu dlouhou přes 15 000 kilometrů. Zároveň se jedná o první slovenskou road movie, kde hrály hlavní roli motorky.

Na Slovensku už snímek vstoupil do kin v září, do těch našich se podívá 26. března 2020.

Zdroj: Magic Box | Bontonfilm | Stargaze

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Články od Kose jako je tenhle, kde jenom přepíše anotaci, můžou bejt. Hlavně mu už nedávejte žádné recenze, to že dělá šatnáře na filmových festivalech neznamená, že má k filmům co říct.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také