Future Gate Sci-fi Film Festival 2020

Přečtěte si

Nejlepší feel good filmy za posledních 10 let

Filmy, které zvednou náladu, potřebujeme více než kdy dřív. Vybrali jsme dvacítku feel good snímků různých žánrů, jenž pobaví,...

Nejlepší sci-fi filmy za posledních 10 let

Jedním z nejvyhledávanějších žánrů je zcela jistě sci-fi. Filmoví tvůrci zde mohou popustit uzdu své fantazie, díky čemuž jsme...

Nejlepší horory za posledních 10 let

Horory v poslední dekádě zažily totální žně. Z béčkové zábavy, kterou se staly v posledních dekádách, se vypracovaly v...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Pro milovníky sci-fi filmů se již sedmým rokem v České republice koná festival Future Gate. Událost odstartuje v Praze koncem ledna a zakončení proběhne v Plzni začátkem dubna. Dost času pro vás sci-fi fanoušky ze všech koutů republiky, abyste si užili letošní ročník ve stylu přicházející cyber revoluce.

Nyní potěším převážně slovenské fanoušky. Letošní ročník Future Gate Festivalu se totiž rozrostl o jedno další město. Pokud tedy patříte mezi fanoušky sci-fi žánru, tak je tento festival určený právě vám. Navštívit jej můžete v Praze, Brně, Šumperku, Plzni a nově také v Košicích. Velkou výhodou festivalu je, že se v každém městě koná v jiném termínu.

Tím ale s novinkami nekončíme. Festival představí i novou sekci – Soutěž filmových novinek, ve které se divák bude moc těšit na šest vybraných filmů, o jejichž vítězi bude rozhodovat tříčlenná mezinárodní porota a následně i samotní diváci. V soutěžní sekci uvidíme americký film Barva z vesmíru s Nicholasem Cagem v hlavní roli. Představí se také britsko-rakouský snímek Malý Joe o vědkyni, která vypěstuje rostlinu, jejíž vůně ve všech vzbuzuje pocit slastné euforie, vědkyně však brzy zjistí, že nic není zadarmo. Akcí nabitou podívanou o droze, která způsobuje zranění ostatních lidí, nám představí nezávislí filmaři v hlavních rolích s Jamie Dornanem a Anthonym Mackiem. V soutěži se objeví také španělský snímek H0us3, čínský film o zmizení Slunce – Poslední úsvit a napínavé drama o boji o život s názvem Vivarium.

V sekci ostatní filmové novinky festival nabídne horor o lidech zmutovaných prasečím DNA nesoucím název Kulky spravedlnosti. Mladou herečku Maisie Williams ze seriálu Hry o trůny budeme moci vidět v dramatu Kyberšikana. A do sci-fi žánru se nám na skok podívala i Ovečka Shaun, která navazuje vztahy s mimozemšťany v pohádce Ovečka Shaun ve filmu: Farmagedon.

Festival by se nemohl obejít bez toho, co sci-fi dělá tak oblíbeným žánrem. Proto v sekci legendy se budou promítat Ghost in the Shell: Innocence, japonský černobílý film Tetsuo a jedno z nejlepších akčních sci-fi v historii filmu oceněné Oscarem za efekty Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Pokud vás zaujal filmový program, vězte, že to není všechno. Pražská a brněnská část festivalu bude zakončená hudbou z těch nejlepších sci-fi filmů jako Star Wars, Apollo 11, Blade Runner či Vetřelec a to vše v podání Pražského filmového orchestru. Nezapomeňte si tedy do diářů zapsat datum 29. ledna až 2. února, kdy se festival koná v Praze. Pro více informací navštivte oficiální stránky festivalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také