Future Gate Sci-fi Film Festival 2020

Přečtěte si

Recenze: Sviňa je thriller s mrazivě reálnou předlohou

Do kin vstupuje novinka od našich slovenských bratrů, adaptující stejnojmennou knihu od Arpáda Soltésze. Jedná se o drsný thriller...

Recenze: 1917 jako filmová událost Sama Mendese

Nový film Sama Mendese ještě před svou premiérou v našich kinech stihl posbírat spoustu cenných sošek a nadšených ohlasů....

The French Dispatch: Novinka od Wese Andersona se představuje

Jedinečný, snadno rozpoznatelný a těžko zapomenutelný. Tak by se dal definovat Wes Anderson - režisér, který bezesporu utvořil cosi...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Pro milovníky sci-fi filmů se již sedmým rokem v České republice koná festival Future Gate. Událost odstartuje v Praze koncem ledna a zakončení proběhne v Plzni začátkem dubna. Dost času pro vás sci-fi fanoušky ze všech koutů republiky, abyste si užili letošní ročník ve stylu přicházející cyber revoluce.

Nyní potěším převážně slovenské fanoušky. Letošní ročník Future Gate Festivalu se totiž rozrostl o jedno další město. Pokud tedy patříte mezi fanoušky sci-fi žánru, tak je tento festival určený právě vám. Navštívit jej můžete v Praze, Brně, Šumperku, Plzni a nově také v Košicích. Velkou výhodou festivalu je, že se v každém městě koná v jiném termínu.

Tím ale s novinkami nekončíme. Festival představí i novou sekci – Soutěž filmových novinek, ve které se divák bude moc těšit na šest vybraných filmů, o jejichž vítězi bude rozhodovat tříčlenná mezinárodní porota a následně i samotní diváci. V soutěžní sekci uvidíme americký film Barva z vesmíru s Nicholasem Cagem v hlavní roli. Představí se také britsko-rakouský snímek Malý Joe o vědkyni, která vypěstuje rostlinu, jejíž vůně ve všech vzbuzuje pocit slastné euforie, vědkyně však brzy zjistí, že nic není zadarmo. Akcí nabitou podívanou o droze, která způsobuje zranění ostatních lidí, nám představí nezávislí filmaři v hlavních rolích s Jamie Dornanem a Anthonym Mackiem. V soutěži se objeví také španělský snímek H0us3, čínský film o zmizení Slunce – Poslední úsvit a napínavé drama o boji o život s názvem Vivarium.

V sekci ostatní filmové novinky festival nabídne horor o lidech zmutovaných prasečím DNA nesoucím název Kulky spravedlnosti. Mladou herečku Maisie Williams ze seriálu Hry o trůny budeme moci vidět v dramatu Kyberšikana. A do sci-fi žánru se nám na skok podívala i Ovečka Shaun, která navazuje vztahy s mimozemšťany v pohádce Ovečka Shaun ve filmu: Farmagedon.

Festival by se nemohl obejít bez toho, co sci-fi dělá tak oblíbeným žánrem. Proto v sekci legendy se budou promítat Ghost in the Shell: Innocence, japonský černobílý film Tetsuo a jedno z nejlepších akčních sci-fi v historii filmu oceněné Oscarem za efekty Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Pokud vás zaujal filmový program, vězte, že to není všechno. Pražská a brněnská část festivalu bude zakončená hudbou z těch nejlepších sci-fi filmů jako Star Wars, Apollo 11, Blade Runner či Vetřelec a to vše v podání Pražského filmového orchestru. Nezapomeňte si tedy do diářů zapsat datum 29. ledna až 2. února, kdy se festival koná v Praze. Pro více informací navštivte oficiální stránky festivalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také