Drahokam: Když se hra se štěstím zvrtne. Adam Sandler září v roli podvodníka

Přečtěte si

Recenze: 1917 jako filmová událost Sama Mendese

Nový film Sama Mendese ještě před svou premiérou v našich kinech stihl posbírat spoustu cenných sošek a nadšených ohlasů....

The French Dispatch: Novinka od Wese Andersona se představuje

Jedinečný, snadno rozpoznatelný a těžko zapomenutelný. Tak by se dal definovat Wes Anderson - režisér, který bezesporu utvořil cosi...

Recenze: Modelář – Film Petra Zelenky a jeho přátel provokuje řadu složitých otázek

Petr Zelenka je rozhodně jméno, které v našich končinách rezonuje. Tvůrce s osobitým stylem a působivou filmografií scenáristickou i...

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Z klenotníka podvodníkem. I tak by se dal shrnout tento snímek. Adama Sandlera máme bezesporu asi všichni spojeného se ztřeštěnými – někdy více a někdy méně povedenými komediemi. V posledních letech zejména díky spolupráci s Netflixem sype tento herec, producent a scénárista jeden projekt za druhým. Leckdo by řekl, že už asi herecky nepřekvapí. Inu – chyba lávky. Už brzy zmíněná platforma uvede očekávaný dramatický film, který je vychvalován kritikou a právě Sandler v něm dle všech podává životní výkon – posuďte sami v traileru níže… 

Hlavní hrdina, kterého zde herec ztvárnil, je inspirován reálným majitelem zlatnictví, dá se tedy přiřadit nálepka “dle skutečných událostí.” Postava jménem Howard Ratner je vlastníkem úspěšného klenotnictví, který musí poté, co byl okraden jedním ze svých prodejců a přítelkyní, rychle vymyslet, jak splatit své dluhy.

Drsný film natočila dvojice bratrů režisérů – Benny Safdie a Josh Safdie. Ti již mají na svědomí úspěšný snímek s Robertem Pattinsonem v hlavní roli – Dobrý časy. Drahokam je dle ohlasů hlasitým snímkem, plným vulgarity a záporných postav, podkreslený podobně halasnou a místy až nepříjemnou hudbou. Všechny tyto elementy dávají dohromady příběh muže, který rozhodně není žádným sympaťákem. Naopak. Každé špatné rozhodnutí tu plodí čím dál horší následky a Howardovi tak pomalu, ale jistě přerůstá vše nad hlavu.

Podtrženo sečteno – máme tu zaděláno na silný, výborně zahraný dramatický film, který rozhodně má velký potenciál překvapit. Film bez kladné postavy s Adamem Sandlerem ve vážné poloze? Může to fungovat? Inu, přesvědčíme se na vlastní oči a uši už 31. ledna, kdy snímek uvádí Netflix.

V hlavních a vedlejších rolích se představí Adam Sandler, Pom Klementieff, Lakeith Stanfield, Idina Menzel, Judd Hirsch, Eric Bogosian, The Weeknd, Blaise Corrigan, Julia Fox, Larry Sloman, Jake Ryan, Marcia DeBonis, Tilda Swinton, Natasha Lyonne, John Amos, a další.

Snímek již byl uveden na festivalech v Telluride a v Torontu, odkud si odnesl veskrze pozitivní ohlasy. Podobně hovoří i první recenze.

“Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu.” (Netflix)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také