25km/h: Bratři zažívají nejlepší dobrodružství svého života

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Mít sourozence není vždy úplně snadné. Občas můžete mít pocit, že jej rodiče upřednostňuji nebo má zkrátka na růžích ustláno, je ve všem lepší, hezčí, chytřejší a na vás zbývá ten mizerný život plný zklamání. A přesně takové pocity zažívají bratři Christian a Georg v nové německé komedii 25km/h.

Christian a Georg se neviděli už přes třicet let. Mohli za to převážně jejich věčné neshody a rozdílné životní cesty, které si v dospělosti zvolili. Nyní se po dlouhé době setkávají na pohřbu svého otce, aby se rozloučili s jediným člověkem, jenž je ještě jako rodinu spojoval. Pohřeb ale neskončí jinak než vzájemným pěstním soubojem a nakonec oba skončí v rodinném domě u pálenky, kde padne jejich největší životní rozhodnutí.

Asi za to mohla vypjatá situace, emoce nebo samotný alkohol. Ale bratři se rozhodli pro splnění svého největšího snu z mládí. Vyrážejí na cestu na svých starých mopedech, aby společně projeli celé Německo s rychlostí omezenou pouze na 25km/h. Spontánní rozhodnutí se na první pohled zdá jako to nejlepší co mohli udělat. Skvěle se baví a užívají si všechno, co jim svět nabízí, s postupem času se dokonce zdá, jako by se nikdy neodloučili.

V hlavních rolích se objevili Lars Eidinger a Bjarne Mädel. Eidinger je německý herec, který se však často objevuje i v zahraničních projektech. Zahrál si například v dramatu Sils Maria po boku hereček Juliette Binoche a Kristen Stewart nebo v Burtonově nejnovějším filmu Dumbo. Většinou se však objevuje ve snímcích, uváděných převážně na filmových festivalech. Za zmínku stojí akční thriller Odříznutí nebo drama Navždy pannou. Jeho filmový bratr herec Bjarne Mädel je známý pouze z filmů od německé produkce. Mezi jeho nejznámější jistě patří drama 24 týdnů a Tenkrát v zemi indiánů.

Za režií filmu stojí Markus Goller, který má z road komediemi zkušenosti. Jeho prvním velkým úspěchem byla komedie Vždy připraven!, která vypráví příběh dvojice přátel, jenž se po pádu Berlínské zdi vydávají na cestu napříč Amerikou. Dalším úspěchem byla komedie Můj bratr Simpel, emotivní příběh o silném bratrském poutu, které přerostlo v nejlepší přátelství, i přes náhlé mentální onemocnění jednoho z nich. Snímek byl nominovaný na Zlatý pohár na filmovém festivalu v Shanghai.

Komedie se veřejnosti představí v premiéře 9. ledna 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také