Judy & Punch: Mia Wasikowska touží po pomstě

Přečtěte si

Nejlepší komedie tohoto léta najdete v kině i na internetu

Letní filmová sezóna zůstává ve stínu pandemie, důvody k smíchu ale rozhodně budou. Na skvělé komedie můžete vyrazit nejen...

Spider-Man: Filmy pavoučího muže seřazeny od nejhorších po nejlepší

Není to tak dávno, co začaly přípravy pokračování Paralelních světů, skvělého animáku, ve kterém jsme se střetli hned s...

Nejlepší seriálové novinky od začátku roku 2020

Zatímco svět filmu letos ještě pořád trpí, seriálům a minisériím se daří náramně. Nových seriálů bylo uvedeno snad rekordní...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Australský snímek Judy & Punch nabízí opravdu napínavou dramatickou podívanou s nádechem černého humoru. Podle traileru se můžeme těšit na manželské rozmíšky, které panují po tom, co chamtivý otec ztratí své dítě a manželka touží po zasloužené pomstě. Snímek je prezentován jako festivalový a již se objevil na několika světových filmových festivalech.

Manželský pár Judy a Punch se živí hraním loutkového divadla, čímž baví celé město. Po tom, co Judy odejde do lesa, nechává Punche samotného s jejich dítětem, aby se o něj postaral. Punch se ale stará jen sám o sebe a o to, aby měl dostatek alkoholu v krvi. Proto místo, aby pozoroval své jediné dítě, nalévá si jednoho panáka za druhým. Když se Judy vrací domů, je dítě pryč a Punch je na mol opilý. Judy zjišťuje, že jejich jediné dítě zemřelo a rozhodně to nenechá jen tak. Po bojovné noci skončí zbitá v lese, kde ji najde skupina žen a pomůže jí postavit se znovu na nohy. Díky tomu získává Judy sílu na sladkou pomstu, po které tak dlouho toužila.

V rolích manželské dvojice se objeví představitelka Burtonovi hrané Alenky v Říši divů Mia Wasikowska a australský herec Damon Herriman. Ve vedlejších rolích pak Lucy Honigman, Tom Budge nebo Gillian Jones. Mirrah Foulkes je herečkou, scénáristkou, a hlavně režisérkou tohoto snímku. Do této doby byla známá převážně jako herečka. Před Judy & Punch natočila sice čtyři snímky, ale nebyly dostatečně komerčně úspěšné.

Film se již představil na několika prestižních filmových festivalech. Oficiální premiéra proběhla 22. listopadu 2019 v Anglii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také