Greed: Steve Coogan alias Britský Vlk z Wall Street

Přečtěte si

TOP 21: Nejlepší filmy o výměně těl

Vzhledem k tomu, že originální horor studia Blumhouse Slečnu bestii zřejmě neuvidíme v kinech přesně na čas, vybrali jsme...

14 výborných filmů, které Netflix nedávno přidal v naprosté tajnosti

Člověk se v záplavě novinek na Netflixu pomalu ztrácí. Každé pondělí u nás sice patří rychlému přehledu nových titulů,...

13 nejnovějších hororů na HBO GO k Halloweenu

Halloween už klepe na dveře a milovníci hororů bijí na poplach. Už víte, které horory si letos nesmíte nechat...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Pokud jste si užívali sledování dramatu Vlk z Wall Street, ve kterém v hlavní roli exceloval Leonardo DiCaprio, tak si určitě nenechte ujít britskou novinku, která je ke snímku hodně přirovnávána. Hlavní rozdíl však spočívá v tom, že zde se jedná o typicky britskou komedii s nádechem černého humoru, které vévodí Steve Coogan, jako nechutně bohatý miliardář.

Hlavním aktérem příběhu je britský miliardář sir Richard McCreadie, jehož maloobchodní impérium je v krizi. Po dobu třiceti byl samozvaným vládcem ve světě maloobchodu. Dokázal maloobchodníky s módou dostat na přehlídková mola a světové značky předních návrhářů dostat mezi maloobchodníky, ale po tragickém veřejném průzkumu je jeho jméno pošpiněno. Ve snaze dostat se opět na vrchol, uspořádá velkolepou oslavu svých šedesátých narozenin. Samotná párty se koná na řeckém ostrově a mezi hosty je mnoho slavných jmen, nechybí ani řádná mediální propagace. Po celý film je McCreadiův vzestup i pád sledován a vyprávěn očima jeho životopisce.

Miliardáře ztvárnil britský herec Steve Coogan, jeho manželku si zahrála komediální herečka Isla Fisher. Jejich životopiscem se stal David Mitchell. Mezi dalšími obsazenými se objeví například Sophie Cookson, Stephen Fry nebo Shirley Henderson. Režie a scénáře se ujal Michael Winterbottom, ten natočil úspěšná britská dramata, kupříkladu Jude s Kate Winslet, Vítejte v Sarajevu s Woody Harrelsonem, Síla srdce s Angelinou Jolie nebo Spálené mosty s Colinem Firthem.

Světová premiéra snímku proběhne 21. února 2020 ve Spojeném království.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také