Radikální dokumentární film o zneužívání dětí na internetu aneb „z lovců se stanou lovení“. Celovečerní film, který rozpoutá válku s predátory českého internetu.

Celovečerní dokumentární film V SÍTI naléhavým způsobem otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Jen ze statistik vyplývá, že bezmála třetina českých dětí na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. Hlavní linka filmu sleduje radikální psychosociální experiment, pomocí kterého autoři zviditelňují, s čím se v online prostoru potýkají děti ve věku 11–13 let. Virtuální predátoři se často skrývají za falešným dětským profilem, což jim usnadňuje oslovit „vrstevníky”. Pomocí sofistikovaných triků si brzy získají důvěru dítěte a snaží se z něj vylákat obnažené selfie. Jakmile se jim to podaří, začnou dítě vydírat tím, že jeho fotky zveřejní například na Facebooku, nebo rozšíří na jeho škole. Pro účely experimentu si autoři filmu tyto úskoky a manipulativní techniky vypůjčí a obrátí je proti jejich strůjcům. Z lovců se tak stanou lovení…

Příběh našeho filmu nekončí u monitoru počítače, ale graduje až k osobním schůzkám, kde se naše herečky alias „dvanáctileté dívky“ setkávají s predátory tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Film chystáme i v kratší a sexuálně neexplicitní verzi, aby byl přístupný i dětem, jichž se týká.

Jak to začalo

Na podzim roku 2017 oslovila jedna z telefonních společností režiséra Víta Klusáka, zda by pro ně nenatočil virální video, které by naléhavým způsobem upozornilo na strmě vzrůstající čísla zneužitých dětí na českém internetu. Vít Klusák k projektu přizval kolegyni Barboru Chalupovou a společně se pustili do rešerše formou pokusu: na serveru lidé.cz vytvořili důvěryhodně vypadající falešný profil 12leté dívky Týnušky a čekali, co se bude dít. A dělo. Během prvních 5 hodin existence profilu dívku oslovilo 83 mužů ve věkovém rozmezí 23 až 63 let a to v drtivé většině s explicitními výzvami ke společné masturbaci pomocí videohovoru. Mnozí z nich bez předchozího upozornění posílali fotografie svých ztopořených penisů, případně odkazy na nejrůznější porno včetně zoofilního. Čtyři muži se skutečně ještě ten večer uspokojovali před webkamerou, aniž by se jim „Týnuška“ ukázala… Dokumentaristé Klusák s Chalupovou se během několika dnů rozhodli, že objevený fenomén je materiál pro nezávislý celovečerní dokumentární film a nikoliv jen pro krátké virální video. Ze spolupráce s telefonní společností nakonec tedy sešlo, což souběžně vedlo k autorské nezávislosti, ale i finančním problémům, kvůli nimž se producenti rozhodli spustit kampaň na Hithitu…

Pod dohledem expertů

Natáčení se uskutečnilo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty se specializací na kyberkriminalitu. Film koprodukuje Česká televize a vzniká tudíž v intencích Etického kodexu ČT.

Dokumentární film V síti hrají v kinech od 27. února 2020.

Hypermarket Film Ltd.
Hypermarket Film Ltd.
Hypermarket Film Ltd.
Hypermarket Film Ltd.
Hypermarket Film Ltd.
Hypermarket Film Ltd.
Hypermarket Film Ltd.
Hypermarket Film Ltd.

7 KOMENTÁŘŮ

 1. Takhle označit dospivajíci děti – jako fracky, přilepené k tabletům – je jednoduché a snadné. Hodit vinu na ně. Ale jsou to ještě děti, zvědavé a zranitelné. Vy jste nikdy nebyl dítě? Nezkoušel jste to, co dělaji Vaši vrstevníci? Byl jste už ve 13 letech moudrý jako dnes? Vina je na nás. Na rodičích i prarodičich. že jsme si nenašli dost času vést je k jiným aktivitám. Zajímat se o to. čim žijí. Mluvit s nimi. Poslouchat je. Co říkají. O čem přemýšlejí. Aspoň ten dokument upozornil nás. Hlupáky.co nejsou přilepeni na netu. že máme něco udělat . Pomoct.

 2. Hlavne, ze neomylni idioti vaseho kalibru neumi ani preinstslovat pocitac, zatimco maji tendence prskat nad technicko vzdelanosti deti. Vetsina deti a pubertaku z podstaty veci je naivni, nemajo vyvinuty kauzalni mysleni, protoze nemaj dost zkusenosti. Pardon, ale „nepis si s cizim clovekem, nebo te serezu“ neni zrovna zivotni zkusenost, ktera by v cloveku nechala nejakou praktickou lekci.

 3. V síti – skuteční zločinci jsou dokumentaristé Klusák s Chalupovou a rodiče

  Nalákání ke spáchání trestného činu je samo o sobě trestný čin. (vyprovokování/navedení k zločinu, entrapment). Policista nemůže tedy přemlouvat opilce s nízkým IQ v baru, aby přepadl banku a potom ho zatknout, když tento dement skutečně přepadení uskuteční.

  Další trestný čin spáchali tito dva „dokumentaristé“ zneužitím nezletilé 12tileté dívenky, kterou použili jako volavku. Další pachatelé trestného činu jsou rodiče dívenky, kteří tento nechutný experiment dovolili a tím porušili své zákonné rodičovské povinnosti.

  A ti mentální retardi, kteří se do pasti chytili? Takový je holt život a dělnická třída. Nic nového. Ale tento film není jen pouhá nechutná senzacechtivost, ale hrubé porušení zákona, které by v normální zemi řešila prokuratura.

  Tedy jedno zlo, relativně malé, bylo konfrontováno zlem mnohem větším a mnohem nebezpečnějším. Příště můžou podobné hlupáčky přemluvit třeba k finanční transakci, o které dotyční ani nevědí, že je ilegální a pak je zatknout.

 4. „Celovečerní dokumentární film V SÍTI naléhavým způsobem otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. “

  Ten film nic „neotevírá“ a už vůbec ne „naléhavě“.
  Zneužívání dětí na netu NENÍ nic tabuizovaného, proboha živého, žvaní se o něm od rána do večera až má normální člověk pocit že ve spojení „děti a internet“ neexistuje nic jiného.
  Vypatlanost, tupost a nedůvtipnost dnešních, k mobilům a PC 18 hodin denně přilepených fracků je neuvěřitelná, tohle je ta nejblbější generace ze všech dosavadních, a jestli tihle jelimani budou mít svoje děti, tak je to s lidstvem pěkně nahnutý.
  Dalším fascinujícím aspektem je všeobecně známá skutečnost že někteří (a není jich málo) dnešní puberťáci naprosto v pohodě a beze studu posílají fotky své „hanbaté“ fotky spolužákům a kamarádům a hádejte CO?!? Jimi jsou následně taky zneužíváni a vydíráni, to je ŠOK, co?!?

  „Hlavní linka filmu sleduje radikální psychosociální experiment…“ Vtip století!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno