První zrádce: Věrný příběh člověka, který navždy změnil svět mafie

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Italská filmová událost První zrádce už klepe na dveře.

Osmdesátá léta v Itálii. Klany sicilské mafie mezi sebou nelítostně válčí o moc. Vláda si se situací neví rady, dokud se neobjeví první zrádce. Tommaso Buscetta udělá dosud nemyslitelné. Poruší přísahu, popíše praktiky největší mafiánské organizace Cosa Nostra a pomůže soudci Falconemu dostat stovky jejích příslušníků za mříže. Brzy se ale začne schylovat k tvrdé pomstě. Strhující a realitě velmi věrný příběh člověka, který navždy změnil svět mafie, představil legendární režisér Marco Bellocchio v hlavní soutěži festivalu v Cannes.

Tommaso Buscetta, známý též jako Don Masino, je fascinující postavou, která po sobě zanechala nesmazatelnou stopu v historii boje proti mafii. Narodil se v roce 1921 v Palermu jako nejmladší ze 17 dětí v chudé rodině, oženil se brzy a už v šestnácti měl dva syny. Na dráhu zločinu se vydal v roce 1945, brzy prokázal své dovednosti a v hierarchii Cosa Nostry začal rychle stoupat. Pronásledován italskou justicí uprchnul v roce 1963 do Spojených států a pak do Brazílie. To mu vyneslo přezdívku „pán dvou světů“.

V hlavních rolích se představí Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Maria Fernanda Cândido, Alessio Praticò, Fausto Russo Alesi, Fabrizio Ferracane, Patrick Simons a další. Film natočil Marco Bellocchio.

V kinech hrají od 21. listopadu 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také