Le Mans ’66: Ford se pokouší o nemožné, porazit Ferrari

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Snímky dle skutečných událostí, ideálně z pohnutého prostředí – sportovního či závodního, patří mezi největší stálice filmového průmyslu. Není proto divu, že po nich filmaři často sahají. Tento počin bude sledovat události na stejnojmenném závodním okruhu, kde se automobilka Ford rozhodne porazit dosud kralující stáj Ferrari…

Tým, který se rozhodne splnit zdánlivě nemožný úkol bude ve snímku vést Matt Damon a Christian Bale pod režií Jamese Mangolda (Logan, Walk the Line). Film, který původně distributor chtěl u nás uvést pod názvem Na plný plyn (což nakonec dík reakcím fanoušků změnil) nás v silném příběhu zavede do roku 1966 a na slavný závodní okruh v Le Mans. V té době si nikdo nemyslel, že by legenda jménem Ferrari měla prohrát. Ovšem britský řidič Ken Miles (Christian Bale) a inženýr a designér Carroll Shelby (Matt Damon) přišli s novým vozem, který jednou pro vždy změnil celý automobilový průmysl.

V roce 1959 je Carroll Shelby (Matt Damon) na absolutním vrcholu, vyhrál nejtěžší motoristický závod na světě 24 hodin Le Mans. Po největší triumfu tohoto neohroženého Texasana přijde drtivá rána – lékaři odhalená srdeční vada mu znemožní pokračovat v závodění. Shelby tak začíná novou kariéru jako velmi vynalézavý konstruktér. Spolupracuje s týmem, do nějž patří i vynikající zkušební jezdec a britský šampión Ken Miles (Christian Bale). Miles je nejen špičkovým závodníkem oddaným své rodině, ale je také nesnesitelně arogantní a naprosto neschopný jakéhokoliv kompromisu. A právě tento tým automobilových šílenců si najme Henry Ford II, aby pro jeho automoFord v Ferraribilku navrhli a postavili dokonalé závodní auto. Ford se totiž rozhodně, že se pomstí Enzo Ferrarimu, za to, že nakonec odmítl domlouvané spojení své automobilky s Ford Motor Company. Vozy stáje Ferrari vítězí na okruhu v Le Mans nepřetržitě od roku 1960 až do roku 1965. Shelby, Miles a jejich malý tým jsou odhodláni tomu učinit s pomocí vozu Ford GT40 rázný konec. Proti nim stojí neporazitelné Ferrari, fyzikální zákony i jejich vlastní osobní démoni. Navzdory překážkám a omezením, které jim do cesty hází i samotný Ford, musí vyvinout revoluční vozidlo, které převálcuje každého konkurenta. Jejich úsilí si ale vybírá nemalou daň – těmto odvážným mužům to ale za vítězství stojí.

V hlavních a vedlejších rolích se představí Matt Damon, Christian Bale, Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Ray McKinnon, Josh Lucas a další.

Le Mans ’66 má premiéru 14. listopadu 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také