Last Christmas: Písně George Michaela ožijí v novém vánočním filmu

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Když nám Británie dala celovečerní film Láska nebeská, stal se z toho po celém světě jeden z nejoblíbenějších vánočních filmů. Jen málokdo by si ho nechal ujít. Nyní nám Británie posílá další skvělou vánoční podívanou obohacenou navíc o písně zesnulého zpěváka George Michaela. Romantická sváteční atmosféra, prodchnutá komediálními scénkami a navíc ještě skvělé obsazení. To vše nabízí nový snímek Last Christmas.

Kate je milá mladá dívka, naneštěstí má doslova talent na špatná rozhodnutí, která dělá opravdu velice často. Pracuje v obchodě s vánočními potřebami, kde chodí oblečená jako zelený skřítek, navíc tam neustále hraje píseň Last Christmas. Na chlapy má naprosto příšerný vkus a s rodinou si nerozumí už vůbec. Tak jak se má po tom všem vyznat sama v sobě? Přesně před rokem přitom dostala druhou šanci žít, když podstoupila vážnou operaci a smrti unikla jen o vlásek. Svou příležitost na nový začátek však promarnila a se svým životem neudělala naprosto nic, a proto pro ni osud přichystal velké překvapení v podobě Toma. A díky němu se na svět začíná dívat jinýma očima a užívat si vánoční atmosféru zasněženého Londýna i přesto, že se stále nehodlá vzdát svého dosavadního stylu života.

Paul Feig je americký režisér, který má na svém režijním kontě pár úspěšných komedií. Jeho prvním větším úspěchem byla komedie z roku 2011 Ženy sobě, která mu prorazila cestu do Hollywoodu. Film si navíc odnesl dvě nominace na Oscara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli a nejlepší původní scénář. Po tomto úspěchu následovala komedie Drsňačky s Melissou McCarthy a Sandrou Bullock v hlavních rolích. S Melissou spolupracoval hned několikrát, například na filmech Špion nebo Krotitelé duchů. Jeho zatím posledním filmem je krimi komedie Nebezpečná laskavost s Blake Lively a Annou Kendrick. Už na obsazeních je vidět, že má dobrý vkus a skvěle zvolil i při natáčení Last Christmas.

Roli nešťastné smolařky Kate ztvárnila Emilia Clarke. Herečka se proslavila převážně díky dramatickému seriálu Hra o trůny, kde si zahrála Daenerys Targaryen. Díky tomu pak získala hlavní roli v romantickém snímku Než jsem tě poznala a vedlejší roli ve filmu Solo: Star Wars Story. Last Christmas bude teprve jejím sedmým filmovým počinem. Její filmový partner Henry Golding toho na svém kontě má ještě méně. Nejvíce se proslavil úspěšnou zahraniční komedií Šíleně bohatí Asiati, jednalo se navíc o jeho vůbec první film. Po tomto snímku pracoval s režisérem Paulem Feigem, ztvárnil jednu z rolí v již zmíněném filmu Nebezpečná laskavost. Obsazení filmu završuje oscarová Emma Thomspon, která filmu nepřispěla jen herecky, ale také scénářem. Sama je držitelkou Oscara za scénář k filmu Rozum a cit.

Snímek Last Christmas uvede do českých kin společnost CinemArt 28. listopadu 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také