Dočkáme se pokračování Masky s Jimem Carreym?

Internetem se šíří informace, že studio Warner Bros, které stojí za původním filmem Maska, jedná s hercem Jimem Carreym, zda by se po letech vrátil do role Stanleyho Ipkisse.

Původní snímek se divákům představil v roce 1994, v hlavní roli se objevil Jim Carrey, jenž ztvárnil roli bankovního úředníka, který nemá příliš štěstí v lásce a potažmo ani v osobním životě. Hlavu mu ale zamotá sexy blondýnka Cameron Diaz, která do banky přichází pod falešnou záminkou, ve skutečnosti má pořídit záběry vnitřních prostor banky. Jim Carrey pak náhodou nalezne starodávnou masku, která z něj po nasazení udělá neodolatelného lva salónů. Ale nejen to, maska dokáže člověka ochránit před smrtí, natáhnout se do neobvyklých rozměrů, měnit obličeje a vytáhnou z kapsy cokoliv budete chtít.

První informace o pokračování se objevily na začátku tohoto roku, kdy se tvůrce Masky Mike Richardson s nadšením zmínil o možném rebootu filmu, ale s ženskou hlavní postavou. Film by tak následoval třeba Krotitelé duchů, když by do hlavní role obsadil ženu.

Nejnovější zvěsti přichází ze serveru We Got This Covered, který je drby filmového světa jen protkaný. Otázkou zůstává, zda by to byl vůbec dobrý nápad. Jim Carrey se již jednou vrátil do své starší role, a to sice v pokračování Blbý a blbější, z čehož moc dobrý film nevznikl. O možném návratu Cameron Diaz se nic neuvádí.

Na samotný snímek Maska volně navazuje animovaný seriál z roku 1995, který získal poměrně širokou fanouškovskou základnu. To se ovšem nedá říct o počinu Maska Junior, jenž patří k nejhorším filmům roku 2005.