Cats: Poslechněte si píseň od Taylor Swift

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Premiéra nadcházejícího muzikálu Cats, natočeného podle úspěšného divadelního muzikálu, pomalu blíží. Trailerů, videí, plakátů a fotek je čím dál víc a do zveřejňování novinek se pustila i desetinásobná držitelka cen Grammy Taylor Swift, která se podělila o single Beautiful Ghosts, který v muzikálu sama zpívá.

Příběh filmu se točí kolem připravovaného kočičího bálu, který se koná jednou ročně a vždy při něm dostane jedna z koček šanci na nový život. Vybraného kočičího šťastlivce volí vždy nejstarší kočka, a jelikož každý má šanci na úspěch, tak všichni dělají vše pro to, aby se stali tím vyvolencem a mohli žít nový život mimo Londýnské ulice.

Muzikál se může rozhodně pyšnit hvězdným obsazením. Držitel ceny Emmy James Corden, držitelka Oscara Judi Dench, platinově oceněný zpěvák a textař Jason Derulo, držitel Zlatého Globu Idris Elba, držitelka Oscara Jennifer Hudson, držitel nominace na Oscara Ian McKellen, držitelka cen Grammy Taylor Swift, komediální hvězda Rebel Wilson a členka královského baletu Francesca Hayward, tato zvučná jména rozhodně slibují nezapomenutelnou podívanou.

Režie filmu se ujal Tom Hooper, ten světu již představil filmovou adaptaci muzikálu Bídnici, která si z osmi nominací na Oscara odnesla tři zlaté sošky. Na svém režijním seznamu má ale například i oscarový film Králova řeč, který mu vynesl Oscara za nejlepší režii. Za scénářem k muzikálu Cats stojí britský scénárista Lee Hall, který rovněž napsal scénáře k filmům Billy Elliot, Válečný kůň, Viktorie a Abdul nebo k hudebnímu filmu o Eltonu Johnovi Rocketman.

Světová premiéra proběhne 20. prosince 2019. Do českých kin uvede film CinemArt 9. ledna následujícího roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také