V rytmu indického tance: Do Prahy zavítá Festival bollywoodského filmu

Přečtěte si

Valhalla: Říše bohů: Thor a Loki znovu odvrací Ragnarok v temné severské fantasy

Výpravná dánská fantasy Valhalla: Říše bohů nás zavede do příběhu severské mytologie, ve kterém budou hlavní hrdinové, bohové, odvracet...

Recenze: Staříci – Roadmovie o pomstě a strastech stáří

Ve skutečnými událostmi inspirovaném snímku se spolu na plátně vůbec poprvé objevují herečtí matadoři Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička...

Recenze: Parazit – Korejský Tarantino?

Snímek Parazit uchvátil kritiky, a nyní je na nejlepší cestě učinit totéž v kinech svým "masovým" divákům. Jaký je...

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Chcete si na chvíli odpočinout od opakujícího se Hollywoodu a náročné evropské produkce? Tak mezi dny 17. – 20.10. navštivte kino Světozor. To se totiž stane baštou druhé největší filmové továrny.

Takzvané masala movies, hidnské filmy produkované v Bombaji, si získaly celosvětovou popularitu a staly se trendem. Jejich roztančenost, barevnost, absurdita a nebývalá porce energie a nadsázky ohromily nejednoho diváka. Snímky vzniklé v jihoasijském státu pomalu ale jistě dobývají západ a to samé se daří i hercům a herečkám z daného regionu. Umělci a umělkyně s indickým původem hledají své štěstí jak v Evropě, tak i za mořem. Ty největší bollywoodské hvězdy pravidelně natáčejí v Londýně, New Yorku či Sydney.

Stejně jako v předchozích letech nebude festival však jen ódou na komerční filmy plné tanečních kreací a úsměvů. Svůj prostor dostanou i mladí tvůrci, kteří kromě tradičního žánru indickou kinematografii obohacují o satiru, komedie, dramata či horory. Mimo to program zahrnuje i dokumenty se společenským přesahem. Zkrátka bude z čeho vybírat.

Více informací je k nalezení na oficiálních stránkách festivalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také