WHOCON po roce znovu přilétá

Přečtěte si

Valhalla: Říše bohů: Thor a Loki znovu odvrací Ragnarok v temné severské fantasy

Výpravná dánská fantasy Valhalla: Říše bohů nás zavede do příběhu severské mytologie, ve kterém budou hlavní hrdinové, bohové, odvracet...

Recenze: Staříci – Roadmovie o pomstě a strastech stáří

Ve skutečnými událostmi inspirovaném snímku se spolu na plátně vůbec poprvé objevují herečtí matadoři Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička...

Recenze: Parazit – Korejský Tarantino?

Snímek Parazit uchvátil kritiky, a nyní je na nejlepší cestě učinit totéž v kinech svým "masovým" divákům. Jaký je...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Pokud jste fanouškem legendárního seriálu Doctor Who, tak si rezervujte místo v kalendáři od 18. do 20. října, vaší hlavní destinací bude Brno. Proběhne tam totiž již sedmý ročník festivalu zasvěceného právě tomuto kultu.

Úspěch festivalu byl tak velký, že se rozrostl o další dvě sekce. Celkem se tedy festival skládá ze tří hlavních částí – Whocon, Cycon a Kulticon. WHOCON je nejoblíbenější sekcí z celého festivalu. Jedná se o základní kámen, díky němuž vlastně celý festival započal. Věnuje se jen a pouze Pánovi času, seriálu a všemu kolem něj. Vzhledem k tomu, že Pán času je sci-fi seriál, vznikla i přidružená sekce s názvem CYCON. Ta se věnuje žánru sci-fi jak v knižní, tak ve filmové podobě. KULTICON je tu pro fanoušky kultovních děl/knih/filmů, která významněji obohatila kulturní svět.

V rámci festivalu se můžete přihlásit i do soutěže zvané Rassilonův brk. Vyhlášeni budou nejlepší povídky od slibných začínajících autorů. Pokud tedy máte v sobě duši spisovatele, neváhejte se přihlásit do soutěže, která festival doprovází od jeho založení.

Festival se koná od 18. do 20.října 2019. Je potřeba si koupit vstupenky, které se podle náročnosti fanouška pohybují kolem 450-1000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také