The Laundromat: Meryl Streep bojuje proti zkorumpovanému Oldmanovi a Banderasovi

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Režisér Dannyho parťáků a Erin Brokovich přichází s dalším dramatem natočeným podle skutečné události. Do své hlavní trojice obsadil velká jména jako Meryl Streep, jenž bojuje proti Gary Oldmanovi a Antoniu Banderasovi.

Ellen Martinová se z dovolené vrací jako vdova, před odletem ale s manželem zaplatili pojistku, která by jí v případě nehody zajistila. Ellen nicméně zjišťuje, že pojistka je falešná a dostává se do nebezpečné hry, jenž je spojená s advokátní kanceláří Panama City. Jejich největšími esy a zároveň i zakladateli firmy jsou zkorumpovaní advokáti Jürgen Mossack a Ramón Fonseca. Přednost dávají bohatým a prosperujícím zákazníkům, ze kterých vždy něco kápne. S ostatními zákazníky podepisují falešné smlouvy, aby na nich vydělali co nejvíce peněz. Ellen tomu všemu chce přijít na kloub a rozhodne se bojovat proti Panama City všemi možnými prostředky.

V hlavní roli vdovy Ellen se objeví trojnásobná držitelka Oscara Meryl Streep, ta si ve filmu zahraje po boku Garyho Oldmana a Antonia Banderase, jenž ztvárnili role zakladatelů Panama City. Pro Banderase se jedná již o druhou spolupráci s Meryl Streep, poprvé si společně zahráli ve filmu Dům duchů. Režie se ujal Steven Soderbergh, oblíbený režisér má na svém kontě úspěšné filmy jako Dannyho parťáci, Traffic – Nadvláda gangů nebo Erin Brockovich.

Snímek je inspirovaný skutečnými událostmi. Skandál byl známý jako Panamské dokumenty, kdy se do tisku dostalo více než 11,5 milionu tajných dokumentů z panamské společnosti.

Světovou premiéru měl snímek 1. září na filmovém festivalu v Benátkách, kde si od diváků vysloužil potlesk ve stoje. Fanoušci se na film budou moc podívat na stanici Netflix od 18. října 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také