The Cave: Záchrana dětí uvězněných v jeskyni zamířila do filmu

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Neuvěřitelná záchranná akce se odehrála v roce 2018 v Thajsku, kdy v jeskyni uvízlo dvanáct chlapců s učitelem. Filmaři nyní napínavou a o život hrající akci zfilmovali a zveřejnili první trailer.

Dvanáct chlapců ve věku 11 až 17 let se společně s trenérem jejich fotbalového týmu vydali do jeskynního komplexu. Kvůli neočekávanému přívalu deště se jim odřízla cesta ven z jeskyně a byli nuceni vyčkat na záchranu. Při záchranné misi pomáhalo několik dobrovolníků, hasičů a školených záchranářů.

V hlavních rolích se představí Ron Smoorenburg, ten se objevil v několika bojových filmech, například i po boku Jackieho Chana. Herečka Kelly B. Jones známá z nového seriálu Strike Back nebo Eoin O’Brien. Režie se ujal Tom Waller, režisér se v Thajsku proslavil životopisným snímkem Petchakat.

Snímek se objeví na několika filmových festivalech, kupříkladu i ve Vancouveru a Londýně. Oficiální světová premiéra je však v Thajsku 28. listopadu 2019.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také