The Aeronauts: Felicity Jones a Eddie Redmayne podnikají nebezpečný let balonem

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Eddie Redmay, držitel Oscara za roli vědce Stephena Hawkinga, opět spojil své síly s herečkou Felicity Jones, která si s ním zahrála v životopisném snímku Teorie všeho vyprávějící o již zmíněném vědci. Nyní se společně vydají překonat nemožné a to až do samotných oblak.

Píše se rok 1862. Amelia Wren je mladá pilotka vzdušného balónu, která by chtěla prozkoumat oblaka. Osud jí přivede do cesty průkopníka meteorologie Jamesem Glaishera, který chce svým vědeckým kolegům dokázat, že počasí dokáže daleko větší věci než jen déšť, slunce a sníh. Společně se rozhodnou vydat na neuvěřitelnou expedici do samotných oblak. Dostanou se mnohem výš než kdokoliv před nimi. Brzy si však uvědomí, že nejde jen o pouhé dobrodružství, ale také o boj o přežití.

Jak již bylo řečeno, hlavní roli se nám představí oblíbená dvojice Felicity Jones a Eddie Redmayne, kterým to na plátně rozhodně funguje. Obsazení doplní Tom Courtenay, Phoebe Fox, Vincent Perez nebo Tim McInnerny. Scénář k filmu napsal Jack Thorne, jenž stojí za snímkem (Ne)obyčejný kluk z roku 2017. Režie se ujal mladý režisér Tom Harper, ten má na svém kontě kupříkladu drama Skautská příručka pro chlapce, horor Žena v černém 2: Anděl smrti nebo hudební film Wild Rose.

Světová premiéra proběhne 6. prosince 2019. Amazon pak zveřejní snímek ve své nabídce od 20. prosince 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také