The Aeronauts: Felicity Jones a Eddie Redmayne podnikají nebezpečný let balonem

Přečtěte si

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Recenze: Richard Jewell jako Eastwoodův povedený hon na tlustého (anti)hrdinu

Nový snímek světoznámého režiséra a legendy světového filmu, téměř devadesátiletého Clinta Eastwooda, vypráví příběh Richarda Jewella, člena ochranky letních...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Eddie Redmay, držitel Oscara za roli vědce Stephena Hawkinga, opět spojil své síly s herečkou Felicity Jones, která si s ním zahrála v životopisném snímku Teorie všeho vyprávějící o již zmíněném vědci. Nyní se společně vydají překonat nemožné a to až do samotných oblak.

Píše se rok 1862. Amelia Wren je mladá pilotka vzdušného balónu, která by chtěla prozkoumat oblaka. Osud jí přivede do cesty průkopníka meteorologie Jamesem Glaishera, který chce svým vědeckým kolegům dokázat, že počasí dokáže daleko větší věci než jen déšť, slunce a sníh. Společně se rozhodnou vydat na neuvěřitelnou expedici do samotných oblak. Dostanou se mnohem výš než kdokoliv před nimi. Brzy si však uvědomí, že nejde jen o pouhé dobrodružství, ale také o boj o přežití.

Jak již bylo řečeno, hlavní roli se nám představí oblíbená dvojice Felicity Jones a Eddie Redmayne, kterým to na plátně rozhodně funguje. Obsazení doplní Tom Courtenay, Phoebe Fox, Vincent Perez nebo Tim McInnerny. Scénář k filmu napsal Jack Thorne, jenž stojí za snímkem (Ne)obyčejný kluk z roku 2017. Režie se ujal mladý režisér Tom Harper, ten má na svém kontě kupříkladu drama Skautská příručka pro chlapce, horor Žena v černém 2: Anděl smrti nebo hudební film Wild Rose.

Světová premiéra proběhne 6. prosince 2019. Amazon pak zveřejní snímek ve své nabídce od 20. prosince 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také