Takové krásné šaty: Umělecký horor o vraždících šatech

Když v červnu vyšel trailer na Takové krásné šaty, nikdo asi nečekal, že vlastně může jít o originální a kritiky chválený horor. Teď už víme, že se dočkáme širšího uvedení, přičemž ohlasy z Varů a Febiofestu mluví o zábavné a neotřelé jízdě.

Každý nový film režiséra Petera Stricklanda je s netrpělivostí očekáván nejen zástupci světových festivalů a kritiky, ale také stále se rozšiřující fanouškovskou základnou. Takové krásné šaty padnou do jeho filmografie jako ulité – opět se jedná o precizní poctu několika žánrům natočenou s obsedantní péčí o detail.

V centru děje stojí prokleté červené šaty, které se postupem času stanou hlavním hrdinou filmu. Okolo nich korzují další postavy, které se více či méně zmítají mezi dvěma slogany charakterizujícími děj filmu: „such a pretty dress“ a „dressed to die“. Po hypnotických úvodních titulcích tak na diváky čeká cinefilní smršť, ve které je každé filmové políčko pečlivě propracované. Oblečte se do unikátního filmového zážitku!

V titulních rolích hororu režiséra Petera Stricklanda se představí Gwendoline Christie, Hayley Squires, Sidse Babett Knudsen a další.

Premiéra je 12. září 2019.