Princezna zakletá v čase: Česká fantasy o princezně v časové smyčce

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Natáčení české pohádky Princezna zakletá v čase je zhruba někde za polovinou. Snímek už teď ale dostává hodně pozornosti, protože příběhové ingredience čerpá v zahraničních velkofilmech. Copak tu někdy vznikla fantasy, ve které se hlavní hrdince stále a dokola opakuje tentýž den?

O samotné pohádce toho tvůrci prozradili zatím velmi málo. Třeba takový námět zní zatím velmi stroze. Mladá a rozmazlená princezna Ellena musí v jednom opakujícím se dni zabránit zakletí celého království a nalézt své čisté srdce, aby tak přemohla Černou bouři seslanou zlou sudičkou.

Režisérem Princezny zakleté v čase je Petr Kubík, který v roce 2016 debutoval celovečerním roadmovie Montenegro. Podle jeho slov si chce nová pohádka brát to nejlepší ze starých klasik a jedním krokem jít do fantasy. Čeká nás prý velmi netradiční podívaná, která chce zaujmout hlavně po příběhové stránce. Producent Viktor Kryštof, který stojí i za očekávaným Janem Žižkou, prozradil, že oproti svému předchozímu filmu (rozpočet 500 milionů korun) půjde tentokrát spíše o komorní podívanou, která stála pětadvacetkrát méně, než právě film o slavném vojevůdcovi.

Princeznu zakletou v čase natáčí již zmiňovaný Petr Kubík. V hlavních rolích se představí Natalia Germani, Eliška Křenková, Marek Lambora, Simona Zmrzlá, Martin Dejdar, Roman Zach, Martin Písařík, Jan Révai, Terezie Holá a další.

Premiéra je 19. března 2020.

3 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také