Ad Astra: Brad Pitt v nové sci-fi pročesává vesmír a závodí na roveru

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Technologický rozvoj jde kupředu mílovými kroky, a tato skutečnost vzbuzuje v lidech mimo nadšení občas i obavy. V nové sci-fi Ad Astra, vynálezy umožňují lidem kolonizovat jiné planety, avšak nikdo netuší, jaké hrozby se skrývají za „hranicí“ sluneční soustavy. A právě tam se vydává Brad Pitt, aby našel svého dvě dekády nezvěstného otce.

Cílevědomý astronaut Roy McBride (Pitt) má ve 22. století na starosti stavbu gigantické antény, jež pomáhá lidem s hledáním mimozemského života. Ale projekt je kvůli vlivu nepříznivých podmínek zastaven. McBride se dozvídá, že potenciálním důvodem by mohly být výbuchy v oblasti, kde se v minulosti ztratila vesmírná loď s jeho otcem Cliffordem (Tommy Lee Jones), a co víc, existují podezření, že je stále na živu. Royovi kolegové se navíc domnívají, že ztracený astronaut „zběhl“ a na skrývá se. Mladý McBride se tedy vydává do nezmapované oblasti vesmíru, zatímco hledá muže, jehož si nejspíš celý život mylně idealizoval.

Režisér James Grey (Noc patří nám, Pokrevní pouto) si na pomoc přizval Hoyteho van Hoytema, který byl kameramanem velkofilmů jako je Interstellar, Ona nebo Dunkerk. Grey také dokázal pro film získat tým velmi slavných a zkušených herců, mimo Brada Pitta a Tommyho Lee Jonese se v Ad Astře objeví Donald Sutherland, Liv Tyler či Ruth Negga.

Film již mohli spatřit diváci Benátského filmového festivalu, kam jej na konci srpna přijel představit sám Pitt. Ačkoliv si Ad Astra hlavní cenu festivalu neodnesla (vyhrál dlouho očekávaný Joker s Joaquinem Phoenixem), dočkal se Greyův snímek velmi pozitivních reakcí. Například Guardian jej ocenil pěti hvězdami z pěti a i na portálu Rotten Tomatoes má toto sci-fi od kritiků fresh rating.

Snímek bude mít v českých kinech premiéru 19. září.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také