Tenet: Nolan se po třech letech vrací. Teaser slibuje napínavou podívanou

Přečtěte si

Autor

Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb
ČSFD: jerry12

Ještě mu není ani padesát a už je žijící legendou. Kultovní režisér Christopher Nolan, jenž má za sebou umělecká díla jako Memeto či Interstellar, ale i obří kasovní úspěchy zejména s batmanovskou trilogií Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal, se tři roky po rozpačitě přijatém Dunkerku vrátí s akčním thrillerem Tenet. Dočkáme se ho v létě příštího roku a první teaser slibuje napínavou podívanou po vzoru jeho Insomnie.

O jubilejním desátém celovečerním snímku britského rodáka a současně jednoho z nejuznávanějších hollywoodských režisérů už víme relativně dost. Scénář si komplexní tvůrce tradičně napsal sám, za kameru se postaví další eso ve svém oboru Hoyte van Hoytema, který s Nolanem spolupracoval už na filmech Interstellar a Dunkerk. Z hereckých představitelů pak lze vypíchnout zejména známého herce Michaela Cainea či Roberta Pattinsona, jenž byl ústředním hrdinou ságy Stmívání.

Co zatím neznáme, je samotný děj filmu. Z teaseru, kterému dominuje hudba Ludwiga Goranssona, však lze usuzovat, že půjde o napínavé drama; víc od nového videa čekat nelze, přece jen jde spíše o jakýsi prvopočátek propagace, která naplno odstartuje až v první polovině příštího roku. Přestože však zveřejněná ukázka nemá ani jednu minutu, svůj úkol plní, protože dokáže vyvolat zájem a očekávání, což je Nolanova mistrovská disciplína. Lze jen doufat, že podobně zajímavý bude také oficiální trailer a pak samozřejmě i samotný film.

Premiéra byla stanovena na 16. července 2020, tedy téměř na den přesně tři roky po premiéře předchozího Nolanova válečného snímku Dunkerk.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také