Honey Boy: Shia LaBeouf v roli vlastního násilnického otce

Přečtěte si

Disney+ odhalil svou budoucí nabídku. Je obrovská

S nárůstem popularity streamovacích služeb začínají kromě Netflixu či HBO do tohoto relativně nového oboru fušovat i další společnosti....

Recenze: Stehlík se ztrácí v pavučině retrospektiv, zato zaujme vizuálem

Filmové drama Stehlík na motivy veleúspěšné stejnojmenné knihy autorky Donny Tartt, oceněné Pulitzerovou cenou, vypráví ve dvou časových rovinách...

Jungle Cruise: Dwayne Johnson zažívá dobrodružství podle atrakce v Disneylandu

Jelikož byla nová Jumanji (ale i Cesta na tajuplný ostrov 2) až překvapivě úspěšným remakem, není divu že Dwayne...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Herec Shia LaBeouf je známý svými skandály. Jeho chování zřejmě částečně plyne z nešťastného dětství, které prožil se svým násilnickým a emocionálně chladným otcem. V rámci terapie napsal scénář s názvem Honey Boy. Autobiografický snímek o jeho dětství, vztahu s otcem a soukromém životě. A zde je první oficiální trailer.

Snímek se zaměřuje na mladého chlapce, který se musí vypořádat s drsnou kritikou svého otce a neustálým ponižováním. Otec, který nemá pořádnou práci a živí se jako rodeový klaun, trpí psychickým onemocněním, které ovlivňuje nejen jeho samotného, ale také jeho malého syna. Když chlapec dospívá, následky chování jeho otce ho stále pronásledují. I když na něj čeká hvězdná kariéra, díky trháku Transformers, jeho osobnost se stále nemůže vyrovnat s pozorností médií a některých fanoušků, což časem stupňuje jeho agresivitu a dohání jej až k násilným činům.

I když se jedná o autobiografický snímek z dětství Shii, jména ve filmu jsou zcela smyšlená. Hlavní roli mladého dvanáctiletého Otise si zahrál Noah Jupe, který se proslavil rolí v hororu Tiché místo. Dospělého Otise ztvárnil Lucas Hedges, ten má na kontě již nespočet úspěšných snímků jako Grandhotel Budapešť nebo Místo u moře. Otisova otce Jamese ztvárnil sám Shia LaBeouf. Režie se ujala rodačka z Izraele Alma Har’el, pro níž je celovečerní snímek Honey Boy debutem. Do této doby natočila jen tři dokumentární snímky.

Snímek byl již divákům představen na filmovém festivalu v Torontu a Sundance, kde získal spoustu pozitivních ohlasů, převážně od kritiků, jenž byli velice překvapeni. Oficiální světové premiéry se film dočká 8. listopadu 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také