1917: První světová válka pohledem režiséra posledních dvou bondovek

Přečtěte si

Disney+ odhalil svou budoucí nabídku. Je obrovská

S nárůstem popularity streamovacích služeb začínají kromě Netflixu či HBO do tohoto relativně nového oboru fušovat i další společnosti....

Recenze: Stehlík se ztrácí v pavučině retrospektiv, zato zaujme vizuálem

Filmové drama Stehlík na motivy veleúspěšné stejnojmenné knihy autorky Donny Tartt, oceněné Pulitzerovou cenou, vypráví ve dvou časových rovinách...

Jungle Cruise: Dwayne Johnson zažívá dobrodružství podle atrakce v Disneylandu

Jelikož byla nová Jumanji (ale i Cesta na tajuplný ostrov 2) až překvapivě úspěšným remakem, není divu že Dwayne...

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

První světová válka byla dosud zřídka předmětem hollywoodských filmů. Sam Mendes však přišel s vlastním námětem a rovněž se zvučným názvem 1917 v prvním traileru.

Sam Mendes je kultovní režisér zodpovědný za takové hity jako Americká krása, Mariňák či Skyfall. Jeho posledním snímkem byla průměrně hodnocená bondovka Spectre, po které se tento Brit vzdal série a dal si pár let tvůrčí pauzu. Výsledkem byl scénář válečného dramatu, který se odehrává v dobách vzdálených více než století od současnosti, tedy uprostřed 1. světové války.

Děj snímku 1917 pojednává o nemožné misi, kterou mají dva mladí vojáci dosáhnout. Schofield (George MacKay) a Blake (Richard Madden) budou muset infiltrovat nepřátelskou linii a vyslat spojeneckým silám tajnou zprávu. Od úspěchu jejich mise bude záležet na životě vojáků, kterým hrozí, že padnou do pasti připravené od nepřítele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také