1917: První světová válka pohledem režiséra posledních dvou bondovek

Přečtěte si

Svatební filmy, ve kterých se něco zvrtlo

Svatba by měla být jedním z nejšťastnějších dnů, ať už pro nevěstu nebo pro ženicha, ne vždycky ale jde...

A Hidden Life: Hrůzy 2. světové války z trochu jiné perspektivy

Válečné příběhy dle skutečných událostí jsou v neustávající módě. Ať už v podobě knižní, či filmové. Proto není divu,...

Na co vyrazit v srpnu do kina?

Druhý měsíc letních prázdnin bude v kinech plno. Fanoušci Rychle a zběsile se dočkají chlapáckého spin-offu, svou novinku představí...

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

První světová válka byla dosud zřídka předmětem hollywoodských filmů. Sam Mendes však přišel s vlastním námětem a rovněž se zvučným názvem 1917 v prvním traileru.

Sam Mendes je kultovní režisér zodpovědný za takové hity jako Americká krása, Mariňák či Skyfall. Jeho posledním snímkem byla průměrně hodnocená bondovka Spectre, po které se tento Brit vzdal série a dal si pár let tvůrčí pauzu. Výsledkem byl scénář válečného dramatu, který se odehrává v dobách vzdálených více než století od současnosti, tedy uprostřed 1. světové války.

Děj snímku 1917 pojednává o nemožné misi, kterou mají dva mladí vojáci dosáhnout. Schofield (George MacKay) a Blake (Richard Madden) budou muset infiltrovat nepřátelskou linii a vyslat spojeneckým silám tajnou zprávu. Od úspěchu jejich mise bude záležet na životě vojáků, kterým hrozí, že padnou do pasti připravené od nepřítele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také