1917: První světová válka pohledem režiséra posledních dvou bondovek

Přečtěte si

Nejlepší filmy o sociálních sítích

Sociální sítě jsou stále populárnějším tématem pro vznik filmů. Některé z nich zobrazují samotný vznik sociálně sítě, jiné se...

TOP 15 filmů na Netflixu bez české podpory

Vybrali jsme patnáct nejlepších filmů na Netflixu, které se zatím nedočkaly českých titulků a najdete je tak pouze v...

12 seriálů na Netflixu, které Netflix nenatočil, ale musíte je vidět

Netflix umí nejen točit skvělé seriály, umí je také dobře nakupovat. Pokud už většinu seriálů z produkce Netflixu máte...

Autor

Martin Pevný
šédredaktor

První světová válka byla dosud zřídka předmětem hollywoodských filmů. Sam Mendes však přišel s vlastním námětem a rovněž se zvučným názvem 1917 v prvním traileru.

Sam Mendes je kultovní režisér zodpovědný za takové hity jako Americká krása, Mariňák či Skyfall. Jeho posledním snímkem byla průměrně hodnocená bondovka Spectre, po které se tento Brit vzdal série a dal si pár let tvůrčí pauzu. Výsledkem byl scénář válečného dramatu, který se odehrává v dobách vzdálených více než století od současnosti, tedy uprostřed 1. světové války.

Děj snímku 1917 pojednává o nemožné misi, kterou mají dva mladí vojáci dosáhnout. Schofield (George MacKay) a Blake (Richard Madden) budou muset infiltrovat nepřátelskou linii a vyslat spojeneckým silám tajnou zprávu. Od úspěchu jejich mise bude záležet na životě vojáků, kterým hrozí, že padnou do pasti připravené od nepřítele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také