Becassine!: Lehce bizarní komedie z francouzského venkova

Přečtěte si

Svatební filmy, ve kterých se něco zvrtlo

Svatba by měla být jedním z nejšťastnějších dnů, ať už pro nevěstu nebo pro ženicha, ne vždycky ale jde...

A Hidden Life: Hrůzy 2. světové války z trochu jiné perspektivy

Válečné příběhy dle skutečných událostí jsou v neustávající módě. Ať už v podobě knižní, či filmové. Proto není divu,...

Na co vyrazit v srpnu do kina?

Druhý měsíc letních prázdnin bude v kinech plno. Fanoušci Rychle a zběsile se dočkají chlapáckého spin-offu, svou novinku představí...

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Adaptace slavného komiksu Bécassine v podání Bruna Podalydèse. Francouzská komedie má premiéru již tento čtvrtek, tak si dejte menší předkrm v podobě upoutávky.

Bécassine je naivní, bezelstná, zasněná, vynalézavá, vždy upřímná, nevinná, jemná, optimistická, věrná, otevřená, legrační, nenapravitelná, nadšená, fascinovaná rychlostí, žasnoucí nad elektrickým osvětlením, velmi praktická, instinktivní, nešikovná, velkorysá, bojovná, vždy plnící své sliby, chápající vše doslova a vždy připravená říct své malé Loulotte, že ji má ráda všem navzdory.

Bécassine se narodí na skromné bretaňské farmě v den, kdy přes vesnici přelétají sluky. Svou dětskou bláhovost si zachová nedotčenou i v dospělosti. Sní o odchodu do Paříže, ale setkání s Loulotte, malým děvčátkem, které si adoptuje markýza de Grand-Air, obrátí její život naruby. Stane se jí chůvou a vytvoří se mezi nimi silná sounáležitost. Na zámku vládne radostný poryv. Ale do kdy? Dluhy narůstají a příchod nedůvěryhodného řeckého loutkáře věci jen zkomplikuje. Nikdo však nepočítá s Bécassine, která opět dokáže, že je ženou činu.

Premiéra francouzské komedie je 15. srpna 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také