To Kapitola 2: Nový trailer představuje Smolaře po 27letech

Přečtěte si

Nejlepší filmy Johnnyho Deppa, herce s bohémskou minulostí

Johnnymu Deppovi v posledních letech možná došla šťáva, výborné role a nezapomenutelné filmy z minulosti mu už ale nikdo...

Nejlepší české dokumenty za posledních 10 let

Nejúspěšnější český dokument všech dob V síti ještě pořád máte šanci vidět v kině. A pokud Vám jeden film...

Nejlepší motivy od legendárního Ennia Morriconeho. Zaposlouchejte se

Ennio Morricone zemřel ve věku 91 let. Hudbu skládal prakticky už od školky, jeho skladatelská kariéra tak trvala zhruba...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Uvedení druhé části adaptace jednoho z nejlepších kdy napsaných hororů z pera spisovatele Stephena Kinga, se blíží. Dlouhých sedmadvacet let po událostech prvního dílu se v městečku Derry znovu probouzí dávné zlo, které bylo zahnáno do kouta a léta si lízalo rány. Nyní se klaun Pennywise vrací. Možná zranitelnější, ale o to nebezpečnější. Dokáží mu nyní již dospělí hrdinové čelit?

Oproti bezmála geniální první upoutávce, jež nám zejména přinesla klip přímo z filmu, má už tato mnohem blíž ke klasickému traileru. Přesto se jedná o skutečně navnazující podívanou, která nikoho nenechává na pochybách, že se bude jednat o vskutku výborný hororový zážitek!

Mysleli, že jej porazili. Život každého z nich odvál někam jinam. Staré hrůzy byly zapomenuty. Ale To se opět probouzí k životu. Zraněné, poučené a mocnější než předtím se chystá na finální střet, který nyní již dospělí protivníci nemusí přežít…

Hlavní náplní této části bude linka, jež se v knize s tou z první části prolíná, ta totiž sleduje protagonisty jako již dospělé lidi, které rozpomenutí se na dávné strašlivé události, jakož i osud svede zpět, kdy dojdou ke konečnému rozhodnutí sprovodit To ze světa jednou provždy. Dávné zlo se však nedá jen tak a navíc je tentokrát připravené.

Za zmínku pochopitelně stojí obměna hlavních rolí, kde v čele obsazení stane James McAvoy (vůdce Smolařů Bill Denbrough) v závěsu s Jessicou Chastain (rusovlasá kráska Beverly Marsch), Billem Haderem (upovídaný vtipálek Richie Tozier), Jayem Ryanem (bývalý tlouštík Ben Hanscom), Jamesem Ransonem (hypochondr Eddie Kaspbrak) Andy Beanem (citlivý Stanley Uris) a Isaiahem Mustafou (Mike Hanlon – poslední z party Smolařů, který skupinu po letech svolá zpět).

Jelikož se jedná o uzavření adaptace pořádně dlouhé knihy, pochopitelně se objeví i mladí představitelé z předchozí části, tedy Jaeden Lieberher, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Jeremy Ray Taylor, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff a Chosen Jacobs.

Klauna Pennywise bude pochopitelně opět hrát Bill Skarsgård. Další postavy pak ztvární Sophia Lillis, Javier Botet, Jackson Robert Scott, Jay Ryan, Xavier Dolan, Teach Grant, Rob Ramsay, a další. Scénář k filmu napsal Gary Dauberman. Režie se opět zhostil Andy Muschietti.

O tom, jak moc se bude tento díl držet knihy můžeme jen spekulovat. Rozhodně nás ale čeká exkurz do minulosti démonického klauna a celého Derry. Je se nač těšit!

To Kapitola 2 má premiéru 5. září 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také