To Kapitola 2: Nový trailer představuje Smolaře po 27letech

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Uvedení druhé části adaptace jednoho z nejlepších kdy napsaných hororů z pera spisovatele Stephena Kinga, se blíží. Dlouhých sedmadvacet let po událostech prvního dílu se v městečku Derry znovu probouzí dávné zlo, které bylo zahnáno do kouta a léta si lízalo rány. Nyní se klaun Pennywise vrací. Možná zranitelnější, ale o to nebezpečnější. Dokáží mu nyní již dospělí hrdinové čelit?

Oproti bezmála geniální první upoutávce, jež nám zejména přinesla klip přímo z filmu, má už tato mnohem blíž ke klasickému traileru. Přesto se jedná o skutečně navnazující podívanou, která nikoho nenechává na pochybách, že se bude jednat o vskutku výborný hororový zážitek!

Mysleli, že jej porazili. Život každého z nich odvál někam jinam. Staré hrůzy byly zapomenuty. Ale To se opět probouzí k životu. Zraněné, poučené a mocnější než předtím se chystá na finální střet, který nyní již dospělí protivníci nemusí přežít…

Hlavní náplní této části bude linka, jež se v knize s tou z první části prolíná, ta totiž sleduje protagonisty jako již dospělé lidi, které rozpomenutí se na dávné strašlivé události, jakož i osud svede zpět, kdy dojdou ke konečnému rozhodnutí sprovodit To ze světa jednou provždy. Dávné zlo se však nedá jen tak a navíc je tentokrát připravené.

Za zmínku pochopitelně stojí obměna hlavních rolí, kde v čele obsazení stane James McAvoy (vůdce Smolařů Bill Denbrough) v závěsu s Jessicou Chastain (rusovlasá kráska Beverly Marsch), Billem Haderem (upovídaný vtipálek Richie Tozier), Jayem Ryanem (bývalý tlouštík Ben Hanscom), Jamesem Ransonem (hypochondr Eddie Kaspbrak) Andy Beanem (citlivý Stanley Uris) a Isaiahem Mustafou (Mike Hanlon – poslední z party Smolařů, který skupinu po letech svolá zpět).

Jelikož se jedná o uzavření adaptace pořádně dlouhé knihy, pochopitelně se objeví i mladí představitelé z předchozí části, tedy Jaeden Lieberher, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Jeremy Ray Taylor, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff a Chosen Jacobs.

Klauna Pennywise bude pochopitelně opět hrát Bill Skarsgård. Další postavy pak ztvární Sophia Lillis, Javier Botet, Jackson Robert Scott, Jay Ryan, Xavier Dolan, Teach Grant, Rob Ramsay, a další. Scénář k filmu napsal Gary Dauberman. Režie se opět zhostil Andy Muschietti.

O tom, jak moc se bude tento díl držet knihy můžeme jen spekulovat. Rozhodně nás ale čeká exkurz do minulosti démonického klauna a celého Derry. Je se nač těšit!

To Kapitola 2 má premiéru 5. září 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také