Stranger Things 4: Předpoklady, očekávání a teorie

Přečtěte si

Autor

Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb
ČSFD: jerry12

Třetí řada Stranger Things je za námi. Jak se zdá, z oblíbeného seriálu se pomalu ale jistě stává multimediální universum. Seriál se na Netflixu těší obrovské popularitě, začínají vycházet knihy, které rozšiřují tento sofistikovaný fikční svět, soundtrack zní v uších nejednoho seriálového fanouška, a tak je na místě začít, už takhle zkraje po skončení třetí série, se spekulacemi, co bude dál. Netřeba zmiňovat, že v článku se objevuje řada spoilerů, takže pokud třetí řadu ještě nemáte za sebou, před přečtením se do toho pusťte.

Není pochyb o tom, že nás čeká ještě minimálně jedna série. Jednak se o čtyřletém plánu mnohokrát zmiňovali sami bratři Dufferovi, a jednak o plánovaném pokračování jasně hovoří potitulková scéna poslední epizody. Zajímavé je, že v první i druhé sérii proběhl závěrečný cliffhanger ještě v průběhu epizody, zatímco v sérii třetí až ve scéně po titulcích. Je tak evidentní, že tvůrci měli v úmyslu diváky smířit se závěrem seriálu, a až po titulcích jsme se dočkali jakési “nulté” první scény čtvrté série. Je možné, že je to také znamení jakéhosi blížícího se konce. O čem ale všechny tyto indície vlastně vypovídají?

Následující body jsou pouze mou subjektivní spekulací o konceptu dějství z přelomu třetí a čtvrté řady. Žádný z bodů není předem s jistotou potvrzen.

Hopper živý či mrtvý?

Začněme tou nejpalčivější otázkou, která trápí všechny fanoušky seriálu. Je Jim Hopper naživu? Srovnejme si fakta. Hopper údajně zemřel při výbuchu onoho záhadného stroje, který umí otevřít alternativní dimenzi (pro naše potřeby říkejme “the upside down”, protože věrohodnější a lépe znějící název pro tento paralelní svět čeština nemá). Jsou tu ale faktory, které napovídají, že Hopper ve skutečnosti nezemřel. Je jich celkem pět a všechny celkem věrohodné:

Hoppera nevidíme ani zemřít, ani později nemůžeme spatřit jeho tělo. Například smrt Billyho byla ukázána explicitně, stejně jako jeho bezvládné tělo; není tak pochyb o tom, že Billy už se pro další řadu nevrátí. Škoda, byl to bezpochyby věrohodný záporák. Nicméně o Hopperově konci nevíme vůbec nic, kromě toho, že před výbuchem uvízl v místnosti se strojem. Tam se ale mohlo stát cokoliv; Hopper mohl stihnout proskočit do the upside down, případně tam mohl být výbuchem vymrštěn. Stejně tak mohl být zajat Rusy (viz dále); cesty k jeho návratu jsou zkrátka otevřené.

Když Eleven čte Hopperův “dopis na rozloučenou”, na pozadí hraje skladba od Petera Gabriela. Ta stejná skladba, která hrála ve scéně, v níž záchranáři nalezli Willovo mrtvé tělo v jezeře. Jak se později ukázalo, tělo bylo nastrčené a Will tehdy ve skutečnosti nezemřel. Je tak zjevné, že píseň Petera Gabriela můžeme vnímat jako náznak budoucího zmrtvýchvstání. Nebo je to jen náhoda? Nemyslím si, v tomto seriálu nic není náhoda.

Sám představitel Hoppera David Harbour se vyjádřil nejednoznačně o otázce budoucí účasti jeho postavy v seriálu. “Opravdu nevím, budeme si na to muset počkat,“ řekl konkrétně. Lze předpokládat, že Harbour už o osudu své postavy něco ví, nebo přinejmenším by měl vědět, zda se v další řadě objeví. I tak by se tam mohl objevit např. jen ve flashbacích a tvůrci samozřejmě mají zájem na tom, aby vznikaly šílené teorie po vzoru Sherlocka, a aby si diváci pokládali otázky, na něž budou chtít znát odpověď. Možné je také to, že ani sami Dufferovi ještě neví, zda nechají Hoppera přežít, a tudíž to neví ani sám Harbour. Jak víme, tvůrci si nechali otevřená vrátka pro všechny varianty.

Nejdůležitějším prvkem vyvolávajícím zběsilé spekulace o Hopperově osudu je potitulková scéna, v níž se Rusové baví o jistém “Američanovi” zajatém v jejich věznici. Kdyby tvůrci chtěli jednoznačně ukázat, že Hopper poslední události Hawkins přežil, ukázali by ho. Jediné, co o záhadné zajaté postavě však víme, je to, že je Američan. Může to být Hopper, ačkoli to by byla ta méně sofistikovaná varianta. Osobně si myslím, že to nebude Hopper, ale že i tak někde žije, pravděpodobně v the upside down, kam se po výbuchu stroje nějakým způsobem dostal. I to by otevíralo potenciál pro další zajímavou dějovou linii.

Tam by ho v budoucnu totiž mohla najít Eleven, pokud se jí vrátí její schopnosti. Právě proto, že o ně (pravděpodobně dočasně) přišla, nemůže nyní cítit Hopperovu existenci nebo se ho například pokusit konktaktovat na onom světě. Předpokládám, že se Eleven ke svým schopnostem znovu dostane, a to by znamenalo, že pak Hoppera může nějakým způsobem najít, ať už v ruské věznici, nebo v the upside down. A právě Hopper by se mohl stát příštím hostitelem vyslaným zničit lidský život na Zemi. To by mohlo být zajímavé, nemyslíte?

Nezapomínejme ale na to, že to nemusí být jen Hopper, kdo bude „Mozkožrouta“ hostit. Třebaže by to bylo od tvůrců odvážné, hostitelem by se mohla stát i Eleven. Konec konců v její holeni uvízla část monstra, kterou El sice dostala ven, ale její schopnosti v tu chvíli už mohly být oslabené a jak jsme mohli vidět, krev, která po Eleven na podlaze Stardustu zbyla, vykazovala jakousi zvláštní aktivitu. Co když uvnitř El něco z monstra zůstalo? Nebo hostitelem bude někdo úplně jiný?

Studená válka v hlavní roli?

Domnívám se, že ve čtvrté sérii bude hrát velkou roli politika. Naznačuje to řada faktorů; ve třetí řadě byla načrtnuta jistá paralela studené války na úrovni Hawkins. Jak se zdá, díky stěhování Joyce a celé její rodiny mimo město se the upside down, a společně s ním i ona analogie notorického soupeření mezi USA a Ruskem, nějakým způsobem rozšíří i do jiných míst, která ze seriálu ještě neznáme. Leccos o politickém pozadí naznačila také nová postava zkorumpovaného starosti Klinea, a možná, že se v příští řadě dočkáme i pořádně porce armády, která se dosud v seriálu překvapivě prakticky neobjevuje, až na samotný závěr třetí série, kdy už jí ale ani nebylo potřeba.

Jedeme dál. Třetí řada do jisté míry rozdělila hlavní představitele, když proti the upside down bojovali odděleně ve třech partách, každá svou vlastní cestou, přičemž se jejich cesty postupně přibližovaly, až se v samotném závěry spojily. Vzhledem k tomu, že závěr třetí série kvůli stěhování Joyce, Willa, Jonatana a El rozdělil postavy nadobro, zdá se, že v příštím dějství budeme znovu svědky nejméně dvou dějových vrstev, ale pravděpodobně i několika, které se budou vzájemně doplňovat a poběží sice paralelně, ale do jisté míry odděleně. Kéž by tomu tak nebylo, vše ovšem nasvědčuje tomu, že se mnoha společných scén, kde se všechny hlavní postavy objeví společně, spíše nedočkáme.

Ruská armáda demogorgonů?

Zásadní je také otázka Eleven a jejích schopností. Je velmi pravděpodobné, že se zase vrátí, vždyť bez toho, aby Eleven stála v roli věčného spasitele, by Stranger Things nebyl tím seriálem, který tak dobře známe a milujeme. Na druhé straně, v průběhu seriálu existovaly různé náznaky, že se Eleven z jakéhosi “monstra” postupně stává “obyčejnou” dívkou; začalo to první sérií, v níž téměř nemluvila a její hlavní výsadou byly právě nadpřirozené schopnosti. Ve druhé sérii už byla svým způsobem zařazena do běžné společnosti, ačkoli od ní byla záměrně separována. Ve třetí řadě už byla s trochou nadsázky normální dívkou, a chápal bych, kdyby tvůrci chtěli pro čtvrtou sérii “vyzkoušet” zařadit El definitivně do světa obyčejných lidí, a partu by tak proti the upside down postavili bez jejích nadpřirozených schopností. I to by mohlo být zajímavé, ale je to spíše nepravděpodobné.

Ze závěrečné potitulkové scény je zjevné, že Rusové mají pod kontrolou určitě několik vězňů včetně jednoho Američana, a přinejmenším jednoho Demogorgona. Osobně si myslím, vzhledem k rozsahu základny na Kamčatce a počtu pater této věznice, jež nám tvůrci ukazují, že “Demodogů” tady bude mnohem více. Možná desítky, možná stovky, možná Rusko buduje armádu demogorgonů krmenou lidským masem, s kterou plánuje zaútočit na Ameriku? Možností je celá řada a zdá se, že tvůrci si i tímto způsobem nechali otevřená velká zadní vrátka pro budoucí vyprávění. Klíčovou otázkou však zůstává, kdo je onen americký zajatec, protože jestli to není Hopper, mohl by to být Dr. Brenner, jehož smrt ani mrtvé tělo jsme také neviděli, a tak nemáme žádnou záruku toho, že je mrtvý. Mohl by se tak znovu objevit jako klíčový záporák, tentokrát třeba i ve spolupráci se Sověty.

Najdeme odpovědi na dlouhodobé otázky?

Protože seriál už je pravděpodobně za svojí polovinou, vzhledem k tomu, že plánovány jsou čtyři série (dle slov bratrů Dufferových možná i pět, o šesté řadě nikdy řeč nebyla), mohli bychom se brzy dočkat také některých vysvětlení, která jsme zatím nedostali a bezpochyby by přišly vhod. Pokud se nevyplní mé přání – a já nepředpokládám, že by to bylo v plánu – a Stranger Things se nepromění v universum obsahující řadu spin-offů vedlejších postav, mohli bychom v příští sérii například zjistit, jak to vlastně je s the upside down, co je tento svět zač, jak vznikl, co ho živí a jak jej lze nevratně zlikvidovat. Také bychom se mohli dozvědět další detaily z dětství Eleven, zjistit, co vlastně stojí za jejími schopnostmi a jakým způsobem o ně může přijít, respektive je znovu získat, což by mohlo navázat na fakt, že o ně na závěr třetí série při souboji s monstrem přišla. Možná bychom se mohli něco dozvědět i o dalších projektech mimo 008 a 011.

Koho uvidíme ve čtvrté sérii? Není pochyb o tom, že svou porci pozornosti dostane znovu Joyce. Z dětských hrdinů určitě v klíčové roli znovu uvidíme Eleven, tradiční role by mohli získat i Mike či Dustin. Osobně si myslím, že méně uvidíme Willa, který v prvních třech sériích hrál klíčovou roli, a tak tentokrát dostane větší volnost ve prospěch Lucase, jehož role ve třetí sérii nebyla příliš výrazná. V další sérii bude hrát postava Lucase dle mého velkou roli, protože vše nasvědčuje tomu, že ještě více prostoru dostane jeho sestra Erica, a tak bychom mohli být svědky sourozenecké spolupráce. Konec konců, na závěr třetí série dostala od Lucase a Dustina hru Dungeons & Dragons, což fakticky vzato znamená, že se stává součástí party.

Nepochybuji o tom, že Nancy a Jonathan budou hrát znovu prim v rámci vyšetřování díky jejich investigativním schopnostem a odvaze, kterou mnohokrát prokázali. Stejně tak věřím v návrat Stevea a Robin, jejichž vztah se dle mého ještě více utuží. Samozřejmě uvidíme i Max, která by také mohla dostat více prostoru, nejen v časovém, ale i narativním smyslu, a mohla by se konečně stát klíčovou součástí celého příběhu. Bylo by fajn, kdybychom znovu viděli pana Clarkea, očekávám také návrat Dr. Owense a výraznou roli by mohl hrát i Murray, jehož postava se pro závěr třetí série zdála jako důležitý tah.

Mohl by se vrátit i starosta Kline, který by hrál roli jakési nadnárodní spojky mezi Hawkinsem, Ruskem a zbytkem dějství, ovšem jen za předpokladu, že Hawkins stále bude stěžejním místem celého vyprávění. Nepochybuji ani o tom, že mnohem více prostoru dostane i Dustinova přítelkyně Suzie, která si v jediné scéně získala srdce mnohých diváků. Palčivá otázka samozřejmě zůstává – vrátí se Hopper? Já věřím, že by bylo smutné a nešťastné, kdyby se jakožto nejoblíbenější mužská postava seriálu neobjevil, a tak v jeho návrat do hlavní role věřím a doufám. Snad to nebude jen ve flashbacích, i to je totiž pro tvůrce možnost, jak Hoppera zachovat, ale neztratit přitom tvář za jejich rozhodnutí ze závěru předchozí řady.

A co další odkazy na slavná 80. léta?

V předchozích řadách jsme viděli odkazy na mnohé slavné filmy 80. let, čímž je Stranger Things už proslulý. Objevily se easter eggy z hororů jako Věc, Vetřelec či Noční můra v Elm Street, ze Spielbergových děl jako E. T. – Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu či Indiana Jones, z kultovních filmů jako Návrat do budoucnosti, Krotitelé duchů, Star Wars, Terminátor či Nekonečný příběh, objevila se řada gagů ze slavných adaptací příběhů Stephena Kinga. Jaké další easter eggy nás čekají?

Vesměs prozatím šlo o odkazy na horory, fantasy, dobrodružné či komedie. U toho tvůrci i nadále zůstanou, takže uvažte, zda by se nemohly objevit gagy z dalších známých filmů, jejichž odkazů jsme ve Stranger Things zatím (pokud vím) svědky nebyli, ať už Osvícení, Smrtonosná zbraň, Predátor, Komando, Gremlins či Dětská hra. Také by se mohly objevit další gagy např. na Star Wars či Návrat do budoucnosti, stejně jako se v prvních dvou sériích objevovala celá řada odkazů na E. T. – Mimozemšťana a nikoli pouze jedna nepatrná vsuvka. Zároveň doufám, že se dočkáme opakování duetu Dustin & Suzie, kteří krásně zazpívali téma Nekonečného příběhu v památné scéně; co si zazpívají tentokrát? Ústřední píseň z Hříšného tance, nebo snad Pomády?

Kdy se dočkáme?

Čtvrtá řada nabízí spoustu otázek, které nám Dufferovi zodpoví nejdříve za rok, pravděpodobněji ale až příští zimu, protože některé náznaky ze závěru třetí řady ukazují, že děj další série se tentokrát bude odehrávat v zimě. To by znamenalo až zimu 2020, ale v poslední době nebývá výjimkou ani dvouleté čekání na další dějství seriálů (encyklopedická ukázka je seriál Sherlock, jež se kvůli velké vytíženosti herců vždy dost pozdržel; lze předpokládat, že i herci ze Stranger Things budou nyní extrémně žádaní). Je tak otázka, kdy se s našimi hrdiny znovu setkáme.

Jisté však je, že z perfektní třetí série budeme žít ještě dlouho, a tak nezbývá než doufat, že se vše stihne co nejrychleji, ale zároveň tak, aby se tvůrci v psaní scénáře nijak neunáhlili a abychom si mohli také čtvrtou sérii užít tak, jako nám to umožnila ta třetí. Máte-li nějaké připomínky k těm mým, případně doplňující body nebo podněty k diskuzi, neváhejte se podělit v komentářích. Přežil podle vás Hopper, nebo jej tvůrci nechají mrtvého jako hrdinu na počest všeho, co během tří let pro Hawkins udělal? Vrátí se a stane se novým hostitelem? A získá Eleven zpět své schopnosti? Nebo je snad „předala“ některé jiné postavě, která je ve čtvrté sérii objeví? Variant je mnoho, ale spekulacemi si můžeme čekání na další dějství zkrátit.

84 KOMENTÁŘŮ

 1. Já si myslím jestli Hoppe přežil a nějakým způsobem se dostal do upsite Down že rusové mohli otevřít znovu bránu když už se jim to málem povedlo i v hawkinsu. a hopper se tím způsobem nějak mohl skrz dimenzí upsite Down dostat do Ruska a tam se mohl nešťastnou náhodou ocitnout ve věznici.
  (Omlouvám se za pravopis). 😉

 2. Podle mého názoru a neoficiálních upoutávek které jsem viděla je jasné že Hopper přežil a je v zajetí rusáků nemám moc teorií jak se tam dostal ale vypadá to že se tam objeví i doktor Brenner a také se tam často objevuje nová postava muže se schopnostmi který je pravděpodobně záporákem také to ale vypadá že se El vrátí schopnosti a také díky nim Hoppera najde souhlasím s tím že Max ve 4.sérii dostává důležitou roli můžeme se ale i těšit na Robin ktérá se tu asi objeví také nejhůř ale vypadá nové monstrum které jsme v předchozích sériích neviděli ale vypadáto že někdo bude bránu zavírat i na konci této série

 3. Říká se že bude čtvrtá a ve čtvrté sérii je začne mít že se znovu.Pry byla vocerpana
  tak moc že je na nějakou dobu nebude mít.

 4. no nevím jestli jsem to uplně správně pochopila ale neumřela náhodou jenom kopie Billa a ne ten opravdový?
  jinak si myslím že ve 4.serii umře El i když si to nemůžu ani představit protože ji beru jko tu nejhlavnější z nejhlavnějších tak kdyby byla 4..serie poslední tak by to i dávalo smysl samozdřejmě že to nechci😥 no a kdo viděl ukázky na 4 serii tak už ví že tam bude 006❤

 5. Podle toho jak čtu vaše názory jsem si udělala vlastní. Myslím si, že El se stane hostitelem pro „Mozkožrouta“. V posledním dílů třetí série si ho vyndala z nohy pomocí svých schopností a tím si je „vyčerpala“. Mohl by jí tam kus zůstat podobně jako v případě Willa a shadow monster. Co se týče Eleveniných schopností myslím, že se jí vrátí ačkoliv je „vyčerpala“ (podle mě dočasně). Také si myslím, že se jí vrátí až se začne projevovat, že je hostitelem pro „mozkožrouta“. Jinak si nemyslím, že je Jim Hopper mrtvý. Možné jsou obě varianty co jsem tady zaslechla, ale přikláním se k té ve, které žije v „Upside Down“ (jinak moc děkuji za upozornění na detail s baterkou). kdyby Rusi zajali Jima Hoppera jak by to udělali? V místnosti kde Jim měl zemřít nebylo jiné možnosti než skočit do „Upside Down“ (možná ho tam vymrštil výbuch). ?

  • Souhlasím s tím jak by ho asi odtamtuď dostali ale zase bych neřekl že bude El hostitelem mozkožrout by měl být teď podle mého názoru mrtví ale jestli žijí demogorgoni tak bych i řekl že je otevřená brána jinak by podle mě nepřežili a to znamená že by pak mozkožrout žil ale El si ho přece vyndala a nebyl to ten kousek kterým si dělal hostitele ale jenom kousek jeho těla což by znamenalo že do El nemohl nic vpustit samozřejmě kdyby tam zůstal tak by se El hostitelkou pravděpodobně stala ale jinak ne

  • Omlouvám se měním názor včera jsem koukal na spoustu neoficiální trailerů a ten záhadný Američan zřejmě bude další pokus hawkins labolatory ale neví o tom ale poznal na fotce El kterou mu ukazoval ten rusák novej silnej rusák kterej přežil jak mu rupl krvční páteř a tomu novýmu projektu hawkins labolatory ( asi ) vždycky příští v hlavě někdo k němu myslím mluví a někdy když ho něco bolí nebo něco tak mu sčernaj oči a používá schopnosti ale neví o tom a ani neví o tom že nějáké má ale myslí že to pak zjistí v průběhu 4 série.

  • HOPPER NENÍ MRTVÝ 🙂 jestli ses díval na třetí řadu úplně do konce tak si tam moh vidět hoppera 🙂 jako lidi :DD

  • když se podíváš na scénu kde to vybuchuje z pohledu díry do upside down tak tám jde vidět ŽEBŘÍK a na něm prsty😊Jim Hopper neni mrtvý když chtěl skočit všiml si ho slezl kousek dolů až to vybouchlo vylezl a rusaci ho chytili když hledali Joyce a toho typka(nemžu s vzpomenout jak se jmenuje😂) zajali ho jako otroka jde to vidět v traileru na 4 serii

  • Na otázku jak mohli Hoppera zatknout rusáci mám taky jednu teorii na konci treti serie jsme videli ze rusaci maji demogorgona mohl se tam jedine narodit protoze prevest ho by byla asi blbost a v 3 serii uz demogorgon ani nebyl byl tam jen mindflayer k tomu aby tam ale prezil musi byt otevrena brana bylo by divny kdyby byla otevrena v hawkinsu myslim ze by to Will citil tím si teda muzeme domyslet ze brana je otevrena v rusku a kdyz hopper skocil do upside down pred vybuchem mohl hledat cestu a jedina cesta ven byla branou v rusku

 6. Podle mě je jim hopper na živu a docela by dávalo smysl kdyby byl ve vězení v Rusku ten záhadný Američan. Ale zase si myslím že mozkožrout to nepřežil protože se brána zavřela ale to by pak nedávalo smysl jakto že žijí ostatní demogorgani (nevím jak se to píše sorry) a ELEVEN se podle mě schopnosti vrátí i když by bylo zajímavé kdyby ne ale to by nebyl ten výborný oblíbený seriál co známe.

  • Ten portál do tej ,,druhej dimenzie,, sa úplne nezavrel on zostal pootvoreny a nikde nebolo ukázané že Hopper zomrel a ak si na YouTube pozrite neoficiálny trailer od netflixu tak tam uvidíte ako ruský zajatci stávajú koľajnice a potom tam uvidíte Hoppera bez vlasov a dosť pochudnuteho. Môj názor je však taký že ten američan v zajatí nebude Hopper… Toto je len moja teória …

   • trailer kde je hopper v rusku uz je oficialni jak od bratru dofferovich tak i od netflixu muzes to najit na instagramu netflixu nebo ig stranger things a nebo to maji na svych profilech uz i herci kteri ve stranger things hrali (Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnap, …)

 7. Mám tady něco co jste ještě nejspíš nepostřehli nebo zapomněli.Ruská armáda demogorgonů nemůže žít bez brány a zase to v závěrečné scéně nevypadá na žádnou super laboratoř kde by bránu otevírali. V jiném článku jsem četl zajímavou věc, že by si mohli demogorgonj otevírat svoje minibrány a já to chci podpořit, protože v první sérii v dílu příšera se Nancy dostala do upside down malou bránou ve stromě, nikoliv bránou v laboratoři

  • Souhlasím s tím že jsi umí demogorgoni dělat své minibrány a neví jestli to byla úplně brána ale pamatujete jak ten demogorgon vlezl Joyce do bytu přes stěnu a jak ho tam zabíjeli Jonathan a Nancy tak jak se tam asi dostal

 8. Já si také mýlím že Jim H. zůstal v upside Down, protože jak vimé že při zavření brány v druhé sérii vzal to s sebou všechny příšery ale nikde se nepíše že by to nemohlo vzít i člověka. nebo proč na oficiální stránky stranger-things dávají jak se čtyřka rozpadá v the upside Down náhoda nemyslím si ‚-‚

  • V 2 sérii příšery utekly a ty co to nestihly tak umřeli v našem světě, ale taky si myslím že by H. by mohl zůstat v upside down

  • Taky souhlasím že by mohla Jim Hopper zůstat v upside Down ale taky bych se přikláněl k teorii o tom že je Jim Hopper uvězněn v ruském vězení proč by do Stranger Things jinak dávali scénu s tím jak ten rus řekne „ne toho Američana ne“náhoda já bych neřekl. A vím že by někdo říkal že v tu dobu Amerika a Rusko mezi sebou válčili hodně a že by to mohlo být hodně Američanů ale proč by je hned nezabili Jim Hopper pro ně musel mít totiž velkou hodnotu

  • Nikdo nezůstal v upside Down 🙂 když se koukneš na třetí sérii úplně do konce tak tam můžeš vidět Hoppera :)))) protože ten Američan v té ruské věznici je Hopper ☺️ je možný že Hopper po tým výbuchu v upside Down byl, ale nezůstal tam 😄

 9. Podle me Eleven schopnosti neztratila. Je spis “vybita” xd. Urcite se ji ty schopnosti vrati, 100%. Jo a jeste muzete videt na officialnim instagramovym uctu Stranger Things, ze dali na svuj profil intro 4.serie. Na konci je napsano “We’re not in Hawkins anymore” takze bud budou v jinem meste nebo se pujdou nahodou podivat do Upside Down xdd. Jo a btw kdyz kouknete na to intro jak je ten nazev v Upside Down, tak tam sviti neci baterka, je mozny ze to byl Hopper, ze by treba skocil do Upside Down nez to Joyce tu vec vypnula xd. Btw neni mozny ze Brenner zije, uz v prvni serii ho zabil Demogorgon. A videli jsme to na vlastni oci!! xd. Takze tak cs

  • Podle mě se do města Will s ostatními (El,Jonathan,joys) vrátí protože když dával Will do krabice dary d&d mike řek že proč je vyhazuje a pak Will řekl AŽ SE VRÁTÍM budeme hrát s tvímy ?

  • Brennera srazil Demogorgon, smrt neukázali. A zase 008 říkala El, proč se po Brennerovi nepodívá?! Takže je dost možné, že ho ještě vytáhnou.

  • Je možný že to byl Hopper, ALE! když se podíváme na úplný konec třetí série tak tam můžeme vidět Hoppera 🙈 a je jasný že ten Američan v ruský věznici je Hopper… Takže Hopper v žádným upside Down nezůstal… Je možný že tam byl, ale nezůstal tam ☺️

 10. podle mě není hopper mrtvý, a ani není v rusku, pokud se podívate na instagram stranger things, tak tam můžete vidět klasicky to ,,logo” co je použito v každém dílu, u 4 je to ale jinak, na konci je logo jakoby v upside down a pokid se podíváte napravo tak tam uvidíte světýlko, a pokud si to zastavíte a podíváte se pořádně, tak uvidíte, že to je hopperova chata v lese, kde bydlí eleven. A ještě k eleveniným schopnostem, podle mě je neztratila, podle mě jen v posledních dílech s billym, a s těmi rusy v starcourtu využila hodně své schopnosti, že je teď vyčerpaná, podle mě se ji vrátí. Jo a jedna otázka: nikomu nevadí že eleven nechodí do školy?

  • Nad tou školou jsem hodně taky uvažovala. Myslím si že ve 4 sérii do školy chodit bude a slyšela jsem něco o tom, že budou všichni chodit na střední a jejich učitele se budou podílet na příběhu, ale to si vůbec nejsem jistá jestli je to pravda.

  • No chcem len povedať že El v pravej sérii mala problém s niekým prehovoriť nie tak ísť do školy. V druhej ju zase Hopper držal od ľudí čo najďalej. No a nakoniec v tretej boli predsa prázdniny takže nikto nemohol chodiť do školy. Myslím si že Joyce bide ale chcieť aby El chodila do školy a tak si myslím že vo štvrtej sérii bude chodiť do školy a spravia z nej takého skôr obyčajného človeka ako je Mike, Dustin atď
   Ale toto je čisto len moja teoretika nič neviem na isto to si len myslím taká je moja predstava

 11. Myslím si, že Hopper je uvězněn Rusy, kvůli posledním 3 minutám, kde Rusové nakrmili Demogorgona jedním z rusů, ale při výběru krmiva, jeden z Rusů řekl “Ne, toho Američana ne” samozřejmě je tu druhá možnost, kterou beru za možnou a to ta, že Hopper skočil do “Upside down” protože jeho rozprášení pří výbuchu stroje jsme neviděli. Myslím si, že Joyce s Willem a jeho starším bratrem, se nadále podílet nebudou. Ovšem to se nedá říct o Eleven. Ta se uečitě ukáže, minimálně by mě zajímalo jestli se pokusí vyhledat zbytek holek (jednu už našla , číslo 8, kterou nazvala Sestrou). Tak uvidíme co přinese rok 2020 v zimě, určitě nikdo nebudeme zklamaní…

  Myslíte, že mám pravdu?

 12. Podle mě El nepřišla o své schopnosti nebo spíš určitě to není proto že by nebyla v laboratoři a stávala se “normálním” člověkem. Vemte si její sestru ta žije mnohem dým mimo laboratoř a je “normální” svým způsobem. Podle mě tím bojem a všemi těmi těžkými úkoly co musela zvládnout i na konci 2 série podle mě se stalo něco že si úplně “vybila baterky”. A možná je ztratila protože se stává hostitelem a její schopnosti sepřemnění v něco zlého a jí se vrátí až z ní vypudí hostitele

  • Já si teda nemyslím že El bude hostitelem ale ani to nevylučuju protože na konci 3 série se podle mého názoru chovala trochu divně a to by mohlo naznačovat že v ní je mozkožrout protože Will se také choval divně. Ale zase nemá vidiny. Ale souhlasím s názorem že si nejspíš vybila baterky

 13. Hlavně už ne Mileven. Příjde mi, že ten serial už je jen o tom jak se tam Mike s El vykusují. A já teda víc shipuju Madwheelr, než mileven. HLavně Finn nemá rád točení mileven scének, i když je to jeho práce.

 14. takze,jste asi uplne vymleti „fanousci“,protoze smrt doktora Brennera je tam jasne dana. takze si nehrajte na nejaky fanousky kdyz o tom nic nevite,dekuji?

 15. Osobne si myslím že sa Hopper vráti. Mohol by tam znovu byť aj dr. Brenner za ktorým by El potom šla ohľadom jej stratených schopností a tie sa jej postupne vrátia a ona ho už definitívne porazí za to všetko čo spravil. A samozrejme si myslím že sa všetky postavy k sebe vrátia aj keď sa odsťahovaním rozdelili a Mike bude znovu s El tvoriť pár to som si istý… A nebolo by zlé keby séria mala aj 10 častí 🙂

  • Aj já si to myslím, je to naj lepší seriál ever prosím co nejrychleji vydat další sérii nebo jich i víc prosim

 16. Myslím si, že Willa, Joyce a toho staršího borce už neuvidíme. Přeci jen postav tam je více, než dost.. Ta buchta z Ahoy převzala roli po Nancy a Nancy odjede na vysokou. Přičemž El se vrátí za Mikem, protože se jí bude stýskat a bude žít s ním (ve sklepě). Těch postav je tam mnoho, musí nějakou vyřadit. Uvítal bych, aby se Mikuv otec s matkou více zapojili, protože otec právě dokáže udělat spoustu humoru svojím flegmatismem. Starostu už neuvidíme taktéž. Myslím, že Jim je uvězněný v the Upside down a ten profesor z laboratoře jí dokáže vrátit schopnosti. Jim by se z nějakého neznámého důvodu mohl stát nabušencem a mít schopnosti jako Bill. Na ruské základně je Papá a pomáhá komoušům. Můj názor, ale bez vás bych na něj nepřišel :). Předpokládám, že pak bude další série, kdy se vrátí Joyce s klukama a Nancy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také