Letní filmová škola zahájí už 45. ročník! Na co se můžete těšit?

Přečtěte si

Disney+ odhalil svou budoucí nabídku. Je obrovská

S nárůstem popularity streamovacích služeb začínají kromě Netflixu či HBO do tohoto relativně nového oboru fušovat i další společnosti....

Recenze: Stehlík se ztrácí v pavučině retrospektiv, zato zaujme vizuálem

Filmové drama Stehlík na motivy veleúspěšné stejnojmenné knihy autorky Donny Tartt, oceněné Pulitzerovou cenou, vypráví ve dvou časových rovinách...

Jungle Cruise: Dwayne Johnson zažívá dobrodružství podle atrakce v Disneylandu

Jelikož byla nová Jumanji (ale i Cesta na tajuplný ostrov 2) až překvapivě úspěšným remakem, není divu že Dwayne...

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Letní filmová škola v Uherském hradišti zahájí 26. července již 45. ročník. Pro fanoušky filmu je opět připravený bohatý program, díky kterému si každý návštěvník zaručeně přijde na své. Festival letos ocení dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana Lasicu.

Kromě toho, že Bočan a Lasica převezmou Výroční cenu Asociace českých filmových klubů a představí svá nejzásadnější díla, budou mít návštěvníci festivalu možnost seznámit i s tvorbou rakouského filmaře Michaela Hanekeho.

Snímky držitele dvou Zlatých glóbů, jenž byl i dvakrát nominovaný na Oscara, mohou diváci najít v nově uvedené sekci Ikona, která se věnuje kultovním režisérům. Návštěvníci se mohou těšit i na tzv. Zapomenuté klenoty 90. let. Produkce festivalu do této sekce zařadila například snímek Jízda, Návrat idiota nebo Jídlo.

V letošním roce se navíc bude konat druhý ročník Industry programu filmové a audiovizuální výchovy, který prostřednictvím diskuzních panelů se speciálními hosty nabízí zájemcům možnost zjistit, jak se dělají ruchy a zvukové efekty ve filmu.

V sekci HOT TV se bude opět pátrat po způsobech vyprávění v televizních seriálech. Jako příklad poslouží Odpočívej v pokoji, Osmý smysl nebo Panenka Jane.

Již 45. ročník Letní filmové školy v Uherském hradišti skončí 4. srpna. Více informací je k nalezení na webu LFŠ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také