Hobbs a Shaw: Jak to začalo?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Dva rivalové, dva nesmiřitelní akční hrdinové musí spojit své síly a čelit zdánlivě nepřemožitelnému nepříteli. Spin-off Rychle a zběsile je konečně tady a vypadá to, že půjde o parádně nadupanou akční podívanou. Celá série má za sebou nicméně docela dlouhou cestu a obě postavy se už setkaly. Pojďme si tedy připomenout jejich první shledání a co po něm následovalo…

Rychle a zběsile 7

Zatímco Luke Hobbs se poprvé objevil už v pátém díle série, Deckard Shaw si odbyl premiéru podstatně později. Obě tyto postavy se poprvé setkaly právě v sedmé části, v níž právě Shaw platil za jejich hlavního nepřítele, jehož cílem byla msta za smrt vlastního bratra v šestém díle. Hobbs se Shawem se už zde stali zapřísáhlými rivali. Nu, co dodat. Láska na první pohled… Chlapská, samozřejmě. Jednalo se mimochodem o poslední díl, v němž hrál předčasně zesnulý Paul Walker.

„I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou.“

Rychle a zběsile 8

V dost možná jednom z nejlepších dílů celé ságy naši dva hrdinové nesměli chybět. Jejich společná scéna v přísně střeženém vězení patří spolu s hlídáním dítěte v letadle během přestřelky k vrcholům akcí nabitého snímku.

„Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu.“

Nu a nyní, víc jak 20 let od začátku série tu máme spin-off. Ten se soustředí na postavy Luka Hobbse a Deckarda Shawa. To vše pod taktovkou režiséra Deadpoola 2 nebo Johna Wicka, Davida Leitche.  

Agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) musí v tomto snímku neočekávaně spojit síly se žoldákem Deckardem Shawem (Jason Statham). Co z jejich spolupráce vzejde? K osvědčeným hercům přibyli ještě Idris Elba, Vanessa Kirby nebo Eiza Gonzáles. Jelikož má film pod palcem režisér David Leitch, osvědčený choreograf akčních scén a tvůrce Johna Wicka, máme se na co těšit.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw mají v českých kinech premiéru už 1. srpna 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také