Víkendové tržby: Godzilla nejen králem monster

Přečtěte si

Nejlepší filmy Billa Murrayho

Výborný herec a ještě lepší komik Bill Murray včera oslavil své 70. narozeniny. Na jeho počest jsme vybrali nejlepší...

10 nejzajímavějších novinek na Netflixu, které uvidíme tento týden

Na Netflix konečně přichází Enola Holmesová s tváří oblíbené herečky ze Stranger Things, řada nových pořadů a neméně zajímavých...

5 novinek na HBO GO, které musíte vidět

HBO GO v krátkém sledu uvedla pět skvělých titulů, které by neměly uniknout žádnému seriálovému ani filmovému fanouškovi. Jednoduše...

Autor

David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Léto je za rohem a do kin po celém světě se ženou všemožné blockbustery, na které se všichni jistojistě těšíme. Minulý týden na premiéru zavítala druhá Godzilla. Podařilo se jí v něčem překonat své dva předchůdce?

  1. místo – Godzila II Král monster: 47,8 milionů, novinka
  2. místo – Aladin: 42,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  3. místo – Rocketman: 25,7 milionů, novinka
  4. místo – Máma: 18,1 milionů, novinka
  5. místo – John Wick 3: 11,1 milionů, 3. týden v žebříčku
  6. místo – Avengers: Endgame: 8 milionů, 6. týden v žebříčku
  7. místo – Pokémon: Detektiv Pikachu: 7 milionů, 4. týden v žebříčku
  8. místo – Šprtky to chtěj taky: 3,3 milionů, 2. týden v žebříčku
  9. místo – Syn temnoty: 2,5 miliony, 2. týden v žebříčku
  10. místo – Podfukářky: 1,3 milionů, 4. týden v žebříčku

Od Godzily II Krále monster se možná očekávalo ještě o něco „málo“ vydělaných dolarů víc, přibližně 50-55 milionů, i tak se tento film s ohavně obří ještěrkou vydrásal k prvnímu místu a svými 47,8 miliony zavařil i disneyovskému hitu Aladin. Globálně má druhá Godzilla nastřádáno okolo 182 milionů a ze všech ostatních godzillích filmů má druhý nejzdařilejší otvírák. Godzilla z roku 2014, která zároveň odstartovala tuto prozatím třídílnou monstrózní sérii, otevřela za slušných 93 milionů. Nejnovější Godzilla si však vedla hůře než Kong: Ostrov lebek z roku 2017. Těžko říct, zda se Král monster vyšplhá aspoň k takové utržené částce, jako zbytek série.

Krátce ještě k Avengers: Endgame, o kterých stále nedokážeme říci, zda mají vůbec šanci stát se nejvýdělečnějším filmem kinematografie, nicméně na domácím trhu se již přehoupli přes částku 816 milionů a globálně se chlubí 2,715 miliardami. Avatar, nejvýdělečnější film všech dob, utržil téměř 2,788 miliardy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také