The Nightingale: Ztratila vše, kromě touhy po pomstě

Přečtěte si

Disney+ odhalil svou budoucí nabídku. Je obrovská

S nárůstem popularity streamovacích služeb začínají kromě Netflixu či HBO do tohoto relativně nového oboru fušovat i další společnosti....

Recenze: Stehlík se ztrácí v pavučině retrospektiv, zato zaujme vizuálem

Filmové drama Stehlík na motivy veleúspěšné stejnojmenné knihy autorky Donny Tartt, oceněné Pulitzerovou cenou, vypráví ve dvou časových rovinách...

Jungle Cruise: Dwayne Johnson zažívá dobrodružství podle atrakce v Disneylandu

Jelikož byla nová Jumanji (ale i Cesta na tajuplný ostrov 2) až překvapivě úspěšným remakem, není divu že Dwayne...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Režisérka a scénáristka hororových příběhů tentokrát přichází s odlišným žánrem. Australská rodačka Jennifer Kent představí pomstychtivé drama s nádechem thrilleru. The Nightingale, je příběh o ženě, které ztratila vše, kromě touhy po pomstě.

Claire je jednadvacetiletá mladá dívka žijící v Tasmánii společně se svým manželem a novorozeným synem. Jednoho dne k nim na návštěvu přichází britský důstojník se svými kumpány,  baví se  tím, že se zadarmo najedí a pobaví. Zábava se ale zvrtne a Claire je odsouzená dívat se, jak jejího manžela a dítě brutálně zavraždí. Spravedlnosti se nedočká a tak se společně s domorodcem Billym vydává na dlouhou pouť napříč Tasmánskou divočinou, aby pomstila smrt své rodiny a učinila tak spravedlnosti za dost.

V hlavní roli Claire se nám představí Irsko-italská herečka Aisling Franciosi, která je známá převážně ze seriálu The Fall nebo Hra o Trůny, kde ztvárnila Lyannu Stark. Jejího průvodce si zahrál Baykali Ganambarr, pro něhož je to první role v životě. Britský herec Sam Claflin pak ztvárnil britského důstojníka Hawkinse, který stojí za vraždou manžela a dítěte.

Snímek bude mít světovou premiéru 2. srpna 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také