TOP 7: Nejznámější filmy s Václavem Postráneckým

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

V úterý nás navždy opustil populární český herec Václav Postránecký. Čeští a slovenští diváci si herce oblíbili hlavně díky milé povaze a skvělému smyslu pro humor. Než proběhne rozloučení s veřejností, známými a rodinou, pojďme si připomenout jeho nejznámější filmy, na které se vždy rádi podíváme.

Jak se budí princezny (1977)

Pohádka o šípkové Růžence předělaná podle českých filmových tvůrců, se na televizních obrazovkách hraje pravidelně, a to alespoň dvakrát do roka. Královnina sestra vždy toužila po koruně a království, král si ale zvolil za manželku její mladší sestru. Když se jim narodí vytoužená holčička, královnina sestra na ni sešle kletbu. Dívka se má v dospělosti píchnout do prstu a usnout navěky a společně s ní celé království. Ze strachu před naplněním kletby, je Růženka chráněna přede vším ostrým, všechno musí být zničeno. Aby jí ochránili, chtějí jí provdat za následníka trůnu sousedního království. Růženka se ale zamilovává do jeho mladšího bratra a ten zase do ní. Z nešťastné lásky se Růženka dostane na opuštěný hrad, kde na ni čeká připravená růže, o kterou se píchne a kletba se tak naplňuje. Je na princi, aby zachránil celé království a princeznu. Václav Postránecký zde ztvárnil sedláka a blízkého přítele královské rodiny.

S tebou mě baví svět (1982)

Asi jedna z nejoblíbenějších českých komedií, která kdy byla natočena. Marie Poledňáková natočila a napsala dokonalý rodinný příběh. Když se tři tatínci, Július Satinský, Václav Postránecký a Pavel Nový, rozhodnou vzít své malé ratolesti na hory a užít si pánskou jízdu, začíná komediální podívaná. Jeden poučuje svými moudry ostatní tatínky, druhý si hraje na maminku a třetí tajně utíká za svojí drahou polovičkou. Film protkaný známými písněmi od S tebou mě baví svět, přes Vzhůru k výškám, až po Sladké mámení, se každý rok těší velké sledovanosti. Přispělo k tomu nejen známé herecké obsazení, ale také vynikající dětské obsazení, které je na filmu nejdůležitější.

Černí baroni (1992)

Československá komedie si vzala za cíl armádu, kde satiricky vyobrazuje životy příslušníků Pomocného technického praporu, nebo-li Pétépáků. Příběh natočený podle knihy Miroslava Švandrlíka, je oblíbenou komedií ze života armády. Majoři, kapitáni, poručíci a nadporučíci mají za úkol učit důstojníky, být správnými vojáky a vlastenci. Jenže je těžké učit něco, o čem nikdo nemá ani tušení, a navíc navíc bez pořádného vzdělání, takže se nakonec ke slovu dostává improvizace. Prozatím to ale funguje, dokud na kontrolu nepřijede jejich nadřízený, kterého ztvárnil právě Václav Postránecký. Ten jde zkontrolovat vzdělání důstojníků, jejich přípravu na případné napadení a také, co dělají ve volném čase. S výsledkem ale moc spokojený není.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Opět další oblíbená komedie z díla Marie Poledňákové, která se věnuje rodinným trablům. I když se snímek nepyšní zrovna nejlepším hodnocením, stále si najde své fanoušky z řad televizních diváků, kteří si film rádi pustí. Jedná se o opravdovou komediální oddechovku, která neurazí ani nepřekvapí. Václav Postránecký dostal větší roli dědečka Pepíka, který žije pro dobrodružství stejně jako jeho vnuk Vašek. Pepík by se chtěl naučit na počítači, najme si na to po doporučení Vaška profesorku Káju. Tatínek Luboš doprovází svojí dceru Amálku na školu v přírodě, aby s ní trávil více času a sblížil se s její třídní učitelkou Alicí. Na chatě na něj přitom čeká jako krásná manželka Anna, která řeší odchod do důchodu a opuštění svého milovaného baletu. Komedie naplněná vtipnými hláškami a rytmickou hudbou potěší každého diváka.

Bobule (2008)

Příběh se zaměřuje na dva nejlepší kamarády Honzu a Jirku, kteří po většinu života utíkají. Sněží se zmizet před lidmi, které podvedli. Peníze si totiž nevydělávají poctivou prací, ale různými podvody, ať už jde o byty, auta nebo dokonce i ženy. Jednou se Honzovi ozve děda, který umírá a Honza se rozhodne pro jednou udělat něco nesobeckého, a splnit mu jeho životní sen. Zároveň tím nevědomky změní i svůj život. Na jižní Moravě potkává krásnou dívku, do které se zamiluje a ochutnává nejlepší výběr z bobulí. V hlavních rolích se nám představili Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer. Obsazení české komedie doplňují Lubomír Lipský st., Václav Postránecký, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Kamil Švejda, Robert Jašków nebo Miroslav Táborský.

Peklo s princeznou (2009)

Aby král Leopold ochránil svoje království, uzavřel smlouvu se sousedním králem Bedřichem, že se jeho dcera Aneta provdá za jeho syna Jeronýma. Výměnou mu poskytnou ochranu nad královstvím. Princezna a princ jsou již dospělí a tvrdohlaví, Aneta si odmítá vzít nešikovného prince a Jeroným si zase nechce vzít tvrdohlavou Anetu. Sám král Leopold by se rád vyvlékl z uzavřené smlouvy, a tak vymyslí, že si Anetu chce vzít samotný Lucifer. Netuší ale, že tahle malá lež zamotá život nejen jeho dceři a princi Jeronýmovi, ale také samotnému Luciferovi, který má těsně před svatbou. Václav Postránecký se zde objevil v roli krále Bedřicha, královnu mu zahrála Zlata Adamovská a jejich královského syna ztvárnil Jiří Mádl.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Romantická komedie nabitá skvělým hereckým obsazením, se do kin dostala na Vánoce v roce 2013. U diváků se stala oblíbenou hlavně díky dvojici Josef Abrhám a Libuše Šafránková. Josef Abrhám v roli Josého, se vrací po emigraci do Mexika zpátky do Prahy a přivezl s sebou i svojí dceru Penelopé na popud své manželky, která věří, že když se Penelopé dotkne slavného Pražského jezulátka, tak jí to pomůže otěhotnět. José má ohledně návratu do Prahy trochu pochybnosti, hlavně kvůli svému nejlepšímu kamarádovi Rudymu, který rád manipuluje lidmi a baví se tím, a také mu dělá starosti jeho bývalá velká láska Květa, se kterou se má setkat. Vánoce bývají svátky chaosu a zmatku a to samé platí i pro Josého, který se díky své hravosti dostane z každého problému. Václav Postránecký zde ztvárnil roli nejlepšího kamaráda Rudyho.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také