První čtvrtek v květnu měl premiéru animovaný snímek UglyDolls. Dabingové obsazení nám nabízí spoustu zvučných jmen včetně několika zpěváků. Uslyšíme například amerického rappera Pitbulla, popovou zpěvačku Kelly Clarkson nebo country zpěváka Blake Sheltona. U příležitosti tohoto filmu vám přinášíme TOP 10 zpěváků, jejichž hlas zazněl v animovaném filmu.

Bruno Mars v Rio 2 (2014)

Oblíbená animovaná pohádka o modrém papouškovi ara nesoucím jméno Blue, se v roce 2011 stala obrovským hitem. Ukázala nejen hravou a dobrodružnou povahu papoušků, ale také krásy Brazílie a nebezpečí, jenž hrozí od pašeráků zvířat. Pohádka se v roce 2014 dočkala pokračování Rio 2. Dabingové role hlavních postav si opět zopakovali Jesse Eisenberg a Anne Hathaway. Blue a Perla se dostávají do brazilské jungle, kde narazí na obrovské hejno vzácných modrých ara. Perla si uvědomí, že tohle je místo, kde se narodila a kde žila. Hned při příchodu narazí na fešáka a velkého oblíbence samiček Roberta, kterému propůjčil hlas slavný zpěvák Bruno Mars. Postava Roberta se může chlubit nádherným hlasovým projevem a šikovností, což Blueovi dává jasně najevo.

Katy Perry v Šmoulové (2011)

Šmoulové byli oblíbeným animovaným seriálem našeho dětství. Filmoví tvůrci se rozhodli postavičky zmodernizovat a natočit s nimi film. Zpěvačka Katy Perry byla po konkurzu okamžitě vybrána do role Šmoulinky. Sám režisér později řekl, že nemohl najít ten správný hlas, dokud Katy nepřišla na zkoušku. Dobrodružství malých modrých postaviček, jenž se dostanou kouzelným portálem do New Yorku, aby utekly zlému černokněžníkovi Gargamelovi, byl obrovským hitem. Šmoulové se nakonec dočkali pokračování o dva roky později, kde si Katy Perry dabing Šmoulinky zopakovala.

Rihanna v Konečně doma (2015)

Sci-fi animovaný příběh z roku 2015 vypráví o mimozemské rase Buvů, jenž přiletěla na planetu Zemi, kterou si chce přeměnit k obrazu svému, aby na ni mohli začít nový život. Jelikož se jedná o mírumilovné mimozemšťany, tak všechny lidi přemístí do Austrálie, kde se o ně starají. Holčička jménem Tipy jim unikne, aby společně se svojí kočkou Čuníkem našla svojí mámu. Na cestě za hledáním narazí na mimozemšťana O, který utíká před svojí rasou. Rozeslal totiž pozvánku na přivítací večírek i nepřátelské mimozemské rase, která po nich jde. Společně s Tipy a Čuníkem musí najít nejen mámu, ale zachránit planetu Zemi. Tipy je jedna z hlavních postav, právě jí propůjčila hlas barbadosská zpěvačka Rihanna. Ve filmu se objevil i hlas Jennifer Lopez, která nadabovala Tipyinu matku.

Jennifer Lopez v Doba ledová: Země v pohybu (2012)

Příběh o mamutovi, lenochodovi a šavlozubém tygrovi se poprvé divákům představil v roce 2002 a hned všechny chytil za srdce. Slavná smečka byla tak oblíbená, že se Doba ledová dočkala dalších čtyř filmů. Po deseti letech tvůrci přicházejí se čtvrtým pokračováním s názvem Země v pohybu. Za katastrofu, která smečku čeká nemůže nikdo jiný než veverka Scrat, která se celý život snaží schovat svůj žalud, nyní jeho zasazením způsobí rozdělení celistvé země na kontinenty a tím rozdělí i naši smečku. Aby se všichni opět společně sešli musejí zdolat celý oceán, kde se potkávají s novými postavami a nepřáteli. Mezi nimi je i bílá tygřice Shira, které propůjčila hlas Jennifer Lopez. Shira, jenž se může ze začátku zdát jako nepřátelská, se obrátí proti svému vůdci, aby pomohla se záchranou naší smečky.

Miley Cyrus v Bolt (2008)

Bolt je pes, který celý život žije v domnění, že má superschopnosti, díky kterým chrání svojí paničku Penny a samotnou Zemi před nebezpečím. Krutou pravdu, že superschopnosti má pouze když běží kamera, si uvědomí na ulici, když uteče ze studií. Poslední scéna seriálu Bolt, superpes skončila tím, že Penny byla unesena zelenookým mužem. Bolt v domnění, že se jedná o realitu, utíká do ulic velkoměsta, kde zajímá pouliční kočku Micku a za parťáka si volí televizního fanouška křečka Bivoje. Na cestě ale zjišťuje, že k záchraně nejmilejšího člověka nepotřebuje superschopnosti, ale jen odhodlání. Hlas paničky Penny propůjčila popová zpěvačka Miley Cyrus.

Justin Timberlake v Trollové (2016)

Justin Timberlake propůjčil hlas již třem animovaným postavám. Poprvé se objevil po boku Shreka s Fionu ve třetím pokračování Shrek. Propůjčil hlas postavě Artieho, kterého Shrek a Oslík jedou vyhledat a přemluvit ho, aby se s nimi vrátil do království a vládl za zesnulého krále. Mezitím ale v království přebírá vládu princ Krasoň společně s dalšími zloduchy z různých pohádek. Po druhé Justin nadaboval postavu Bubu, kamaráda slavného Médi Bédi, oba potřebují zachránit park, ve kterém žijí. Po třetí se objevil v animované pohádce Trollové po boku Anny Kendrick. Justin propůjčil hlas bručounovi Větvíkovi, který se společně s trollinkou Poppy snaží zachránit ostatní trolly před zlými Bergeny. Justin pro film nazpíval i titulní píseň Can’t Stop The Feeling, jenž získala nominaci na Oscara.

Shakira v Zootropolis (2016)

Zootropolis je animované městečko zvířat, kam právě přijíždí pracovat Judy Hopkavá jako policistka. Jelikož je první králík v policejním sboru, který pracuje mezi velkými a drsnými zvířaty je pro ni těžké dokázat, že mezi ně patří. Proto se rozhodne vyřešit těžký a záhadný případ, i když to znamená spolupracovat s upovídaným a přechytralým lišákem Nickem. Shakira propůjčila hlas nejznámějšímu zvířeti v Zootropolis popové hvězdě Gazelle. I když je to jedna z nejmenších rolí ve filmu, je u fanoušků oblíbená hlavně díky titulní písni k filmu Try Everything.

Selena Gomez v Hotel Transylvánie (2012)

V roce 2012 přišli filmový tvůrci s pohádkou Hotel Transylvánie vyprávějící o upíru Dráculovi, který vede hotel pro strašidelná monstra. Mezi jeho nejlepší přátele patří Mumie, Vlkodlak, Neviditelný muž nebo Frankenstein. Mezi hosty se ale z ničeho nic objeví i lidská bytost Jonathan. Dracula se snaží, aby Johnatan nevyvolal poprask mezi monstry a převlékne ho za jedno z nich. Nepočítá ale s tím, že jeho krásná dcera Mavis, Johnatana potká a zamiluje se do něj. Snímek, který se může chlubit zvučnými jmény včetně Adama Sandlera nebo Andy Samberga získal do role Mavis zpěvačku Selenu Gomez. Pohádka byla natolik úspěšná, že se dočkala dalších dvou filmů.

Beyoncé v Království lesních strážců (2013)

Mary se snaží sblížit se svým podivínským otcem, který celý život trávil zkoumáním malých zelených postaviček. Mary otcově výmyslu nevěří, svůj názor ale přehodnotí, když se sama v lesním světě znenadání ocitne. Aby se mohla vrátit k otci domů musí pomoci zeleným postavičkám k záchraně jejich domova. Královně lesa Taře, propůjčila hlas zpěvačka Beyoncé. Ta se objeví i v nadcházejícím live action snímku Lví král.

Avrile Lavigne v Za plotem (2006)

Od tvůrců Shreka přišla v roce 2006 nová pohádka o zvířatech, která se probudila po zimním spánku. Přes zimu se vedle jejich lesa postavila městská čtvrť s rodinnými domky, jejich les je tak o polovinu menší a oni nemají jak sehnat jídlo. Dokud se neobjeví mýval RJ. Ten pod falešnou záminkou, přemluví zvířecí partu, aby kradla jídlo od lidí. Musí získat všechny položky ze seznamu, pro nebezpečného medvěda, kterému dluží jídlo. Pokud to nesplní, hrozí, že ho medvěd sežere. Avrile Lavigne propůjčila hlas vačici Heather, která se stydí za svého otce, jenž při jakémkoliv náznaku nebezpečí nebo při setkání s něčím dosud neznámým předstírá svoji smrt.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno