Daddy Cool: Když si dospělý puberťák otevře školku

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Tento čtvrtek do kin vstupuje nová francouzská komedie nesoucí název Daddy Cool. Příběh o muži, který je zahnán do kouta svou přítelkyní, jenž touží po dítěti, vypadá velmi zábavně, a navíc spojení mužů a dětí tvoří vtipnou kombinaci. To už jsme si mohli potvrdit v několika předchozích filmech na podobné téma.

Z českých představitelů na téma tatínci a děti zvolme například S tebou mě baví svět, báječnou rodinnou komedii, která potěší každého diváka. Ze světových filmů stojí za zmínku americká komedie Tři muži a nemluvně z roku 1987 nebo Bláznivá školka z roku 2003 s Eddiem Murphym v hlavní roli. Nyní i Francie přichází se svojí rodinnou komedií na téma otec a dítě, tentokrát je však toto téma trochu odlišně pojaté.

Adrien je mladý muž, který se na první pohled může zdát jako dospělý, fyzicky určitě ano, ale psychicky je to stále ještě nevyspělý puberťák. S přítelkyní Maude měli idylický vztah plný zábavy a dobrodružství, dokud Maude nezačaly tikat biologické hodiny a nezačala toužit po dítěti. Okamžitě si začala všímat Adrienových chyb a nedostatků, jeho největším problémem je zodpovědnost. Maude je přesvědčená, že Adrien není dostatečně zodpovědný, aby se zvládl postarat o dítě. Adrien tak dostává ultimátum, buď Maude dokáže, že je schopný postarat se o dítě nebo je s jejich vztahem konec.

Zamilovaný Adrien je odhodlaný vše změnit, začne tedy profesionálně. Naneštěstí jde hned o pět dětí, čtyři předškoláky a jedno novorozeně. Postupem času zjišťuje, že to není lehký úkol, každé dítě utíká jiným směrem, když se jim něco nelíbí brečí a křičí, dokážou ze sebe vypudit opravdu smradlavé věci a jsou neposlušní. Navzdory všem těmto problémům se Adrien nevzdává a i s cigárkem v puse, dokáže vymyslet originální nápady jak ukočírovat nezbedné ratolesti.

S filmem přichází francouzský režisér Maxime Govare, ten v roce 2015 natočil oblíbenou komedii Úplně poprvé, vyprávějící o homosexuálovi, který se jednoho rána probudí vedle polonahé ženy. Má těsně před svatbou a celý život byl přesvědčený, že je na muže, ale všechno je jednou poprvé. V minulosti režisér natočil ještě jeden televizní film, který ale není příliš známý.

V hlavních rolích se nám představí francouzský herec Vincent Elbaz, známý například z romantického filmu Láska na kari, kde si zahrál po boku oscarové Helen Mirren nebo ze snímku Můj život ve vzduchu, kde jeho kolegyní byla Marion Cotillard. Filmovou přítelkyni mu ztvárnila herečka Laurence Arné, ta se proslavila komedií Lakomec.

Francouzská komedie Daddy Cool vstupuje do našich kin již 16. května 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také