Baba Yaga: Démon z temného lesa toužící po vašich dětech

Přečtěte si

Recenze: 1917 jako filmová událost Sama Mendese

Nový film Sama Mendese ještě před svou premiérou v našich kinech stihl posbírat spoustu cenných sošek a nadšených ohlasů....

The French Dispatch: Novinka od Wese Andersona se představuje

Jedinečný, snadno rozpoznatelný a těžko zapomenutelný. Tak by se dal definovat Wes Anderson - režisér, který bezesporu utvořil cosi...

Recenze: Modelář – Film Petra Zelenky a jeho přátel provokuje řadu složitých otázek

Petr Zelenka je rozhodně jméno, které v našich končinách rezonuje. Tvůrce s osobitým stylem a působivou filmografií scenáristickou i...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Ruský režisér Svyatoslav Podgaevsky přichází se svým v pořadím již čtvrtým hororovým příběhem. Tentokrát se podíváme do temného lesa, kde se osvobodí starodávný démon zvaný Baba Jaga, ten touží po dětech, aby se nasytil a získal tak dostatek energie na další lov.

Mladá rodina se přestěhuje na okraj města, aby byli blíže k přírodě. Ke své půl roční dceři najmou místní chůvu, jenž si u nich okamžitě získá své sympatie. Jejich syn Egor si ale všímá jejího divného chování, a tak se snaží na svojí mladší sestřičku dávat pozor. Když se s podezřením svěří svým rodičům, ti mu nevěří, ale pro jeho i svůj vlastní klid nainstalují do dětského pokoje kamery. Egor se jednoho dne vrací domů a zjišťuje, že jeho malá sestřička zmizela, po chůvě není ani stopy a jeho rodiče se chovají zvláštně, dokonce si ani nepamatují, že nějaké druhé dítě měli. Egor společně se svými přáteli bere věci do vlastních rukou, a vydá se do lesa zachránit svojí sestru.

Moderní ruský horor může zpočátku působit jako strašidelná pohádka o Jeníčkovi a Mařence. Podgaevského první horor Queen of Spades, byl natočený na motivy pohádky Alenka v Říši divů, druhý hororový příběh Nevěsta, je inspirovaný slavným ruským filmem Mrazík a v třetím příběhu s romantickými prvky Mermaid: The Lake of the Dead najdeme inspiraci v Malé mořské víle a v Rusalce. Režisér se tedy rád věnuje pohádkovým příběhům nebo legendám, které následně zpracuje podle svého.

V hlavních rolích se nám představí přední ruští herci Marjana Spivak, Světlana Ustinova, Alexej Rozin nebo Denis Švedov. Film by měl přijít do kin na Halloween 31. října 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také