Ghost Army: Ben Affleck a tajná mise za druhé světové války

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Od posledního režisérského počinu Bena Afflecka, filmu Pod rouškou noci, uběhly již tři roky. Nyní opět usedne na režisérské křeslo pod dohledem Universal Pictures, aby zrežíroval snímek Ghost Army, odehrávající se v období druhé světové války.

Příběh podle skutečné události vypráví o podvodné jednotce Spojených států Amerických. Vojenská jednotka, kde bylo více jak 1100 vojáků, dostala v rámci armády jedinečnou misi, vydávat se za jinou jednotku spojenecké armády, aby oklamala nepřítele. Od přistání ve Francii po konec války zůstávala jednotka na jednom místě a mátla nepřítele falešnými rádiovými přenosy, zprávami, zvuky a vybavením. Jejich příběh byl přísně utajován více než 40 let.

Affleck snímek bude nejen režírovat, ale bude stát i za produkcí společně s Andrew Lazarem a ve filmu si zahraje i jednu z rolí. Režisérská historie slavného herce je velice úspěšná. Jeho prvním režijním počinem je drama Gone, Baby, Gone z roku 2007, následoval napínavý thriller Město, z roku 2010, v roce 2012 přišel snímek Argo, natočený dle skutečných událostí, za který si odnesl Oscara pro nejlepší film roku a zatím posledním je snímek Pod rouškou noci z roku 2016.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také