Filmy, ve kterých můžeme vidět herce ze Hry o trůny

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Seriál Hra o trůny (Game of Thrones) je dnes již legendou a velmi rychle se blíží ke svému konci, přičemž dnes, 15. dubna, již nabídne první epizodu závěrečné série. Jestliže si chcete zkrátit čekání na následující díly osmé série, připravili jsme si pro vás přehled filmů, ve kterých si zahráli naši oblíbení přeživší, z nichž dost možná někdo ve finále usedne na onen trůn. Článek obsahuje spoilery z dosavadních odvysílaných sedmi řad.

Alfie Allen (Theon Greyjoy)

Theon Greyjoy, jehož všichni jistě znají také jako muže bez údu, je postavou mnoha povah. V jeden okamžik ho považujeme za zbabělce, který raději vezme nohy na ramena, namísto toho, aby zachránil svou sestru, mezitímco o pár epizod později oslavujeme jeho vzmužení a odhodlanost. Podobně jako v seriálu si herec Alfie Allen prošel změnou i v herecké branži. Vidět jsme ho mohli totiž například v jednom z nejoblíbenějších filmů na ČSFD, Pokání (2007), kde si střihl menší roli. Mnozí z vás si ho však vybaví jakožto jednoho ze záporných postav prvního dílu Johna Wicka (2014), tedy Iosefa Tarasova. Minulý rok jsme jej mohli vidět v nejnovějším příspěvku do proslulé predátoří série s názvem Predátor: Evoluce.

Další filmy: Králova přízeň (2008), Temné vzpomínky (2008)

Carice Van Houten (Melisandra z Ašaje)

Rudá kněžka, která v sobě skrývá nejedno tajemství, má za sebou vcelku pozoruhodnou historii. Ještě předtím, než porodila záhadného ducha a přivedla Jona Snowa ze stádia smrti zpět k životu, zahrála si herečka Carice Van Houten v několika snímcích. V roce 2006 ztvárnila hlavní roli židovské hrdinky Rachel ve filmu Černá kniha, který se na ČSFD pyšní 82 procenty. O dva roky později se převedla po boku Toma Crusie ve Valkýře a za zmínku rozhodně stojí nedávný československý pokus Skleněný pokoj, v němž Carice opět ztvárnila hlavní roli, tentokrát po boku Karla Rodena a dašlích českých herců.

Další filmy: Třetí poločas (2009), Brimstone (2016)

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

Daenerys za bouře zrozená, Nespálená, Matka draků, královna Andalů, Rhoaynů a Prvních lidí, Khalessi, Mhysa, Stříbrná paní, Lamačka řetězů, královna Meereenu a princezna Dračího kamene. Nebo zjednodušeně jenom Daenerys Targaryen je jednou z postav, které vstaly z popela (doslova) a vyšplhaly až na samotný vrchol. Podobně tomu bylo tak i u herečky Emilie Clarke, která zprvu hrála v propadáku Trias útočí (15 % na ČSFD) a rok na to se poprvé objevila hned v první epizodě Hry o trůny. Během uplynulých let nestoupala  pouze její sláva v seriálu, nýbrž i v osobním životě a herectví. Přestože mnozí netolerují její herecké výkony, Emilii se nabídky jen hemží, tudíž jsme jí mohli vidět kupříkladu v pátém díle Terminátora Genisys (2015). O rok později si Clarke zahrála roli Louisy Clark v romanťárně Než jsem tě poznala, kde se mimo jiné objevil i Charles Dance, díky seriálu známý jako Tywin Lannister. Minulý rok se vydala do předaleké galaxie v roli Qi’ry ve spin-offu Solo: Star Wars Story.

Další filmy: Spike Island (2012), Doom Hemingway (2013)

Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu)

Pravděpodobně jedna z nejvyšších hereček, které jste kdy ve filmu/seriálu viděli, se také proslavila především díky Hře o trůny. 40letá Gwendoline Christie, narozená ve Velké Británii, kterou fanoušci mohou znát jako jednu z nejudatnějších bojovnic seriálu, se objevila kupříkladu ve dvou dílech Hvězdných válek. Jmenovitě Star Wars: Síla se probouzí (2015) a Star Wars: Poslední z Jediů (2017). Dost možná jste si herečky v samotném filmu ani nevšimli. Ztvárnila totiž Phasmu, která v průběhu obou filmů ani jednou nesundá svou masu. Gwendoline bychom našli i v posledním díle Hunger Games: Síla vzdoru 2. část.

Další filmy: Welcome to Marwen (2018), Temné síly (2018)

Kit Harington (Jon Snow, Aegon Targaryen)

Chlapík, o němž jsme ještě donedávna měli tušení, že je bastard vychovaný rodem Starků, je hrán Kitem Haringtonem, o němž se většina lidí domnívá, že nakonec usedne na Železný trůn. S draky se však nepotkává pouze v seriálu, ale i ve dvou dílech z animované ságy Jak vycvičit draka, kde dabuje Ereta. Jeho kariéra však vždy nebyla tak úsměvná. V roce 2012 se objevil v druhém díle hororové adaptace hry Silent Hill, jehož celý název zní Návrat do Silent Hill 3D. Hlavní role se zmocnil v katastrofických Pompejích (2014), které se dočkaly podobných ohlasů, jako zmíněný Návrat do Sillent Hill. Pyšnit se však může ale i mnohem úspěšnějšími filmy.

Další filmy: Testament mládí (2014), MI-5: Vyšší dobro (2015), Brimstone (2016)

Lena Headey (Cersei Lannister)

Jedna z nejvíce nenáviděných postav, to je Cersei Lannister. Královna, milovaná matka a sestra, které život hází klacky pod nohy. Lena Headey je bezesporu tou nejčastěji obsazovanou herečkou (společně s Peterem Dinklagem) ze všech zde zmíněných. Není divu, její herecký talent je totiž neskutečný a Hře o trůny dodává pravé grády. Z její masivní sbírky zmíníme 300: Bitva u Thermopyl (2006) a méně úspěšné pokračování 300: Vzestup říše (2014), kde Lena ztvárnila manželku Leonida. Jakožto záporačka se ukázala i v rebootu Dredda (2012). Tento rok se objeví společně s Dwaynem Johnsonem v životopisné komedii Souboj s rodinou, kde se Lena ukáže tak, jak jsme jí doposud neznali.

Další filmy: Ripleyho hra (2002), Kletba bratří Grimmů (2005), Jeskyně (2005), Očista (2013), Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016), Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Maisie Williams (Arya Stark)

Nejmladší přeživší z rodu Starků, Arya, je ve skutečnosti již jednadvacetiletá žena původem z Bristolu. A dost možná to bude nakonec ona, kdo usedne na trůn. Kromě Game of Thrones můžete herečku Maisie Williams znát ze seriálu Pán času (Doctor Who). Co se týče její filmografie, jejím pravděpodobně nejzajímavějším projektem, v němž si zahrála, je TV film Cyberbully (2015), který trvá něco málo přes hodinku a Maisie řeší skrz notebook problém s hackerem, který se chystá zveřejnit její soukromé fotografie na internet. V roce 2018 si vyzkoušela dabing postavy ve filmu Pračlověk. Příští rok si zahraje v očekávaných hororových x-menovských Nových mutantech.

Další filmy: Kniha lásky (2016), iBoy (2017), Then Came You (2018)

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)

Králokat, Jaime Lannister, si bezesporu prošel skrz celým seriálem nejzajímavějším vývojem. Nyní ho můžeme vídat v různých filmech či reklamách. Kdo z vás ale věděl, že Nikolaj si zahrál v klasice od Ridleyho Scotta, Černý jestřáb sestřelen? Sice se tehdy nejednalo o bůhvíjak důležitou roli, nicméně následující roky přinesly Nikolajovi znamenitější nabídky. Viděli jsme ho v povedeném hororu Mama (2013), v roce 2016 ztvárnil jednoho z egyptských bohů ve filmu Bohové Egypta, a dost možná tím nejzajímavějším byl nedávný Trestanec (2015).

Další filmy: Wimbledon (2004), Království nebeské (2005), Lovci hlav (2011), Nevědomí (2013), Druhá šance (2014)

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

Mezi fanoušky dost možná nejoblíbenější charakter Tyrion Lannister, jehož představitel Peter Dinklage vyhrál v roce 2012 cenu za nejlepšího herce ve vedlejší roli v seriálu, má podobně jako Lena Headey co nabídnout, a tak není divu, že si zahrál ve spoustě filmů. Mnozí z vás si ho vybaví jakožto obřího trpaslíka ve třetích Avengers: Infinity War (2018), kde sehrál vcelku podstatnou roli. Dalším komiksovým snímkem, kde můžeme Dinklage najít, jsou X-Meni s podtitulem Budoucí minulost (2014). Vedlejší roli si střihl i v oceňovaných Třech billboardech kousek za Ebbingem (2017).

Další filmy: Přednosta (2003), Vánoční skřítek (2003), Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008), Pixely (2015)

Sophie Turner (Sansa Stark)

V neposlední řadě tu máme Sophie Turner neboli Sansu Stark, jejíž filmografie není zas tak bohatá na kvalitní filmy. Nicméně získala velmi důležitou roli v X-Menech, přičemž poprvé se na plátnech v roli Jean Grey objevila ve filmu X-Men: Apokalypsa (2016). Ještě důležitější roli však získá v nadcházejících X-Men: Dark Phoenix (2019), kde se v podstatě celý film bude točit právě okolo ní.

Další filmy: Another Me (2013), Josie (2017)

Závěrečná série Hry o trůny startuje 15. dubna. Kdo myslíte, že nakonec usedne na Železný trůn? Dejte nám vědět do komentářů.

4 KOMENTÁŘŮ

  1. já si myslím, že na Železný trůn neusedne nikdo. Království se rozpadne na sedm menších a tento trůn už nebude potřeba.

  2. Na trůn usedne Jon Snow , kdo jiný , tvůrci jej nechali žít ( dokonce jej vzkřísili z mrtvých ) bylo by očekávatelné kdyby ho nechali padnout v bitvě s Nočním králem , po jeho boku by mohla usednout jedna z děvčat Stárkových . Možná Arya , Sansa se stane královnou Severu .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také