TOP 8: Březnové novinky v kinech

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Březen roku 2019 nabídne slušnou nabídku, která se zamluví snad každému. Nechybí marvelovka o záchraně světa, barevný animák pro děti, ani Oscarové drama.

Captain Marvel

Začněme hned zostra asi tím nejočekávanějším. Captain Marvel je další z řady šablonovitých marvelovek, ve které se tentokrát objeví v hlavní roli žena a odehrávat se bude v devadesátých letech minulého století. Země se ocitá na prahu války mezi dvěma mimozemskými rasami a Carol Danversová, tedy Captain Marvel, se společně s malou skupinkou spojenců připravuje na záchranu světa.

Premiéra: 7.3.2019 (Falcon) | Natěšenost: 8/10

Zelená kniha

Snímek Zelená kniha se může pyšnit třemi zaslouženými Oscary včetně ocenění za nejlepší film roku. Bývalý vyhazovač Tony je znám tím, že dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley si ho najímá jako řidiče a bodyguarda na turné po americkém Jihu 60. let. Aby společně překonali nástrahy, musí si k sobě oba tvrdohlaví muži najít cestu skrz předsudky a humorné přešlapy.

Premiéra: 7.3.2019 (Aerofilms) | Natěšenost: 8/10

Kouzelný park

První očekávaný březnový animák tohoto roku vypráví o mladé a optimistické holčině June, která jednoho dne uprostřed lesa objeví zábavný park. Ten se náhle probudí a je plný zvířátek, nových kamarádů, přátelství a atrakcí. Náhle však June pochopí, že park má původ v její fantazii a ona jediná dokáže napravit všechny zmatky.

Premiéra: 14.3.2019 (CinemArt) | Natěšenost: 7/10

Pašerák

Clint Eastwood se tentokrát neobjeví pouze jako herec, ale střihl si i roli režiséra. Earl Stone je zlomený muž, kterému život hází klacky pod nohy. Také čelí propadnutí majetku své firmy kvůli neplacení hypotéky. Usměje se na něj ale štěstí a naskytne se příležitost k výdělku. Z původního kšeftu, kdy Earl očekával, že bude dělat řidiče, se vyklube, že se ve skutečnosti upsal jako kurýr drogovému mexickému kartelu.

Premiéra: 21.3.2019 (Vertical Ent.) | Natěšenost: 8/10

Arctic: Ledové peklo

Arctic: Ledové peklo se zabývá mužem, který s letadlem havaruje uprostřed ledové pustiny, kde podmínky nejsou zrovna ideální. Když už to začne vypadat, že se na něj usmívá štěstí, dorazí záchranný vrtulník, kterého potká podobný osud, a taktéž havaruje. Teď už má jen dvě možnosti. Buď čekat na pomoc, která se dost možná nedostaví, nebo podniknout dobrodružnou a nebezpečnou cestu, při níž může kdykoliv a jakkoliv zemřít.

Premiéra: 28.3.2019 (Bohemia MP) | Natěšenost: 8/10

Dumbo

Hraná verze původně animovaného bijáku z roku 1941 se vrací v režii Tima Burtona. Dumbo je slon. A nejen tak obyčejný slon. Jeho nadměrné uši mu umožňují létat, tudíž v cirkus, v němž vystupuje, zažije neuvěřitelný návrat. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou. Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, kde nově Dumbo vystupuje, se skrývá nejedno temné tajemství.

Premiéra: 28.3.2019 (Falcon) | Natěšenost: 7/10

My

My vypraví o zážitku rodiny Wilsonových. Adelaide přijíždí společně s manželem a dvěma dětmi na pobyt do Kalifornie, kam jezdívala i kdysi. Matka Adelaide, která se zprvu jeví jako naprosto vyrovnaná žena v sobě ukrývá trauma z dětství. a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Rodinná dovolená nabere mnohem větší grády po tom, co se uprostřed noci objeví čtveřice podivných zločinců, kteří vypadají identicky jako čtyřčlenná rodina.

Premiéra: 28.3.2019 (CinemArt) | Natěšenost: 8/10

Zraněná srdce

Rachael Morgan, kterou ve snímku Zraněná srdce ztvárnila Keira Knightley, přijíždí v roce 1946 do válkou zničeného Hamburku, na jehož obnově má pracovat její manžel, plukovník Lewis Morgan. Začínají zde nový život a zakládají domov. Jejich dům však budou sdílet s původním majitelem, vdovcem Stefanem Lubertem a jeho dcerou.

Premiéra: 28.3.2019 (CinemArt) | Natěšenost: 6/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také