Teroristka: Když se učitelka v penzi rozhodne zabíjet

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Od českého režiséra komedie Teorie tygra přichází do kin další slibný snímek s názvem Teroristka. V hlavní roli se nám představí držitelka dvou Českých lvů Iva Janžurová, která se rozhodne zbavit arogantního chlapa v podání Martina Hofmanna.

Marie je učitelka na penzi, která by si ráda užívala volný čas v klidu a pohodlí. V tom jí bohužel brání arogantní soused, který na denní bázi pořádá závody motorek a tím obtěžuje své okolí. Marie jako učitelka je zásadně proti násilí, a proto to nejdříve zkouší po dobrém. Nakonec jí chování souseda přeci jen donutí k návštěvě bývalého studenta, jenž je momentálně v podmínce, a kterého požádá, aby ji naučil střílet. Navenek se stále chová jako starší hodná babička a při tom ve volném čase střílí do plechovek a připravuje se na spáchání nejhoršího hříchu, který ale okolí pomůže k dosažení vytouženého klidu.

Režisér filmu Radek Bajgar, který v roce 2016 vstoupil do kin se snímkem Teorie tygra, předvedl divákům, že se stále ještě dá natočit kvalitní česká komedie. Teorie tygra trhala návštěvní rekordy v kinech, a určitě k tomu napomohlo i skvělé obsazení s Jiřím Bartoškou a Eliškou Balzerovou. Radek Bajgar, který stojí i za scénářem k filmu, se mimo jiné věnoval i natáčení seriálu Černé vdovy, které na televizních obrazovkách sklízí velký úspěch.

Ve filmu Teroristka se nám představí Iva Janžurová v roli učitelky na penzi, Martin Hofmann ztvární arogantního mafiána, který obtěžuje okolí a obsazení doplňuje starostka v podání Tatiany Vilhelmové, bývalý kriminálník v podmínce Pavel Liška nebo Jana Plodková jako filmová dcera Ivy Janžurové. Můžeme se těšit na báječnou českou komedii s černým humorem a s výtečným obsazením.

Snímek Teroristka vstupuje do kin 4. dubna 2019.

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také