Hail Satan? v traileru nabízí zcela odlišný pohled na satanisty

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Co je satanismus? V podstatě jej můžeme označit za kult založený na antikřesťanském motivu Satana, který je absolutním protikladem Boha. Mezitímco Bůh představuje dobro, Satan bývá často označován jako ztělesnění zla. Jenže co když jsme na satanisty celý život hleděli skrz prsty?

S touto myšlenkou si zahrává režisérka Penny Lane ve svém nadcházejícím dokumentu „Hail Satan?“. Předem asi nutno zmínit, že Hail Satan bude spíše vážnějším snímkem, nežli komickým (přestože vtipů se prý také dočekáme). Během hodinu a půl dlouhé stopáže budeme sledovat několik významnějším členů satanistického kultu a nahlédneme tak do jejich myšlenek a pocitů z vlivu ostatních náboženství. Podaří se skupince satanistů přesvědčit vládu, že satanismus je srovnatelný kupříkladu s křesťanstvím a měl by tedy být celosvětově uznáván?

Hail Satan? rozhodně díru do světa neudělá a první trailer vlastně nevypadá nikterak působivě. I přesto jsme ale zvědaví, na jaké vlně se ponesou první ohlasy. Na prazvláštní kousek si v Americe budou diváci moci vyrazit 19. srpna tohoto roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také