X-Men: Dark Phoenix: Další upoutávka na opatrně očekávanou komiksovku

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Dark Phoenix – film, který se pokusí znovu převyprávět dost možná nejkultovnější komiksovou předlohu s mutanty, jež už jednou zfilmována byla. Řeč je samozřejmě o nepovedeném filmu Poslední vzdor. Trailer na nový (a potenciálně i poslední) pokus je tady!

Opatrně proto, že snímek skoro odpočátku provázejí poměrně silné „porodní bolesti,“ odklad premiéry a dle mnoha fanoušků nepříliš přiléhavé obsazení některých postav v čele s titulní Jean Greyovou, tedy mutantkou Phoenix, kterou ztvárňuje Sophie Turner.

Krom starých známých (vyjma Wolverina) se tu setkáme i s novými postavami. Kupříkladu v podobě mutantů Red Lotus (Andrew Stehlin) a Selene (Kota Eberhardt), kteří si zde na plátně odbudou premiéru.

Režijní dohled byl tentokrát svěřen Simonu Kinbergovi. Ten se podílel na většině předchozích filmů buď jako producent, nebo v řadě případů jako scénárista. Půjde tak o jeho režijní debut. A poprvé v historii X-Menů usedá na stoličku dvorního skladatele samotný Hans Zimmer. Do hlavních rolí se vrací Jennifer Lawrence, Sophie Turner, Evan Peters, Michael Fassbender, Olivia Munn, James McAvoy a do čela hlavního záporáka míří Jessica Chastain.


Snímek bude uveden 6. června 2019 do českých kin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také