Future Gate Sci-fi Film Festival 2019

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

“Svět není hračka“ je slogan festivalu, v němž figurují science fiction filmy a kultura obecně. Festival Future Gate, který se v České republice organizuje již šestým rokem odstartuje koncem letošního února a bude pokračovat do března. Proč byste neměli opovrhovat návštěvou?

Patříte mezi fanoušky science fiction a považujete jej za svůj každodenní chléb, bez kterého zkrátka nedokážete být? Future Gate Festival je určen právě pro vás. Jestliže žijete poblíž Prahy, Brna, Plzně či Šumperka, máte vyhráno, protože právě v těchto městech se letošní událost odehraje.

Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na stříbrném plátně v digitální kvalitě. Chybět nebudou ani žánrově podobné dokumentární snímky či seriálový maraton. Onen seriál je kultovní Červený trpaslík a promítat se bude jeho vynikající, dnes již legendární, první série. Na očekávaný festival se pak dostaví i vzácný host.

Životní prostředí a jeho budoucí vyhlídky jsou hlavním tématem letošního roku. Divákům bude představen nejen potenciální osud naší modrozelené planety Země, ale samozřejmě i konání jejích obyvatel v solidním vesmírném měřítku. Chybět tedy rozhodně nebudou postapokalyptické scénáře jakékoliv formy, zrádný a nevyzpytatelný technologický vývoj či dokonce mimozemšťané a podobné myšlenky.

Pokud jste zvědaví a zajímá vás, co na Future Gate festivalu budete moci zhlédnout, můžeme vás nalákat na tzv. Blade Runnera po Srbsku, tedy na snímek A.I. Rising. Hlavní myšlenkou snímku je vztah člověka s androidem během letu. Dále by vás mohl zaujmout počin Freaks, což je psychologické drama, které vypráví příběh o mladičké dívce, která nemůže vycházet z domu. Náhle tak však učiní a zjišťuje, že následkům se rozhodně nevyhne. Promítaných snímků bude samozřejmě ještě mnohem více, my vás však nalákáme ještě na Prospektora, film, který byl natočen s minimálním počtem efektů a vypráví o rodině lovců diamantů cestujících napříč nekonečným vesmírem.

Zaujal vás Future Gate festival? Nezapomeňte si do svých kalendářů či diářů zvýraznit příslušný datum. Prvním městem, kde festival proběhne, bude Praha, a to konkrétně od 27. února do 3. března. Zajímají vás bližší informace? Věnujte svůj čas návštěvě oficiálních webových stránek festivalu, na něž se dostanete i pomocí kliknutí na tento odkaz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také