TOP 8: Lednové novinky v kinech

Společně s prvním měsícem nového roku přichází i další množství očekávaných filmů. Na jaký film byste měli vyrazit v roce 2019 jako první?

A dýchejte klidně

Islandské drama A dýchejte klidně nás vezme na Island, konkrétně na poloostrov Reykjanes. Lára je svobodná matka vyléčená ze závislosti na drogách a potřebuje svou dceru dostat do Kanady. Adja se jí rozhodne pomoci a když se během pasové kontroly sejde jejich osud, začnou si uvědomovat, jak moc pro sebe vzájemně znamenají.

Premiéra: 10.1.2019 (AČFK) | Natěšenost: 6/10

Raubíř Ralf a internet

Pokračování úspěšného animáku z roku 2012 sice nesbírá tak překvapivé známky jako díl první, nicméně i tak jsou zahraniční ohlasy pozitivní. Tentokrát se z videoherny vydáváme do neprobádaných částí internetu. Společně musí podstoupit nebezpečnou cestu a najít náhradní část do Vanilopčiny videohry s názvem Cukrkáry. Jestli tedy váháte, na co vzít děti, máme tu jasného kandidáta.

Premiéra: 10.1.2019 (Falcon) | Natěšenost: 7/10

Robin Hood

Veleznámý bojovník Robin Hood se vrací z křižáckých výprav, aby společně s jeho přítelem Malým Johnem povstal proti zkorumpované anglické vládě v novém filmovém ztvárnění. Nadcházející Robin Hood si sice nevede zas tak dobře, nicméně pokud jste fandy tohoto hrdiny, zvážit návštěvu kina byste pravděpodobně měli. Kvalitní film ovšem nezaručujeme.

Premiéra: 10.1.2019 (Vertical Ent.) | Natěšenost: 5/10

Kursk

Kursk je historické drama vyprávějící o skutečných událostech roku 2000, kdy se potopila ruská ponorka K-141 Kursk. Snímek mapuje následky, které potopa zapříčinila a taktéž osudy námořníků, kteří vědí, že uvnitř ponorky pravděpodobně brzy zahynou a šance na záchranu jsou mizivé.

Premiéra: 17.1.2019 (Bioscop) | Natěšenost: 6/10

Skleněný

Skleněný, jeden z nejočekávanějších filmů roku, si odbyde svou premiéru hned v lednu. Film je pokračováním a propojením příběhů Vyvolený z roku 2000 a Rozpolcený z roku 2016. Oba dva filmy si vysloužily velkou chválu a vypadá to, že jinak tomu nebude ani u jejich vzájemné konjunkce.

Premiéra: 17.1.2019 (Falcon) | Natěšenost: 8/10

Favoritka

Na začátku 18. století vládne Velké Británii královna Anna, poslední z rodu Stuartovců, která se do historie zapsala spíše neslavně. Její jedinou oporou v životě je lady Sarah a jejich vztah postupně přerůstá až do jakési milostné symbiózy. Sarah se díky tomu dostala do nejvyšších kruhů britské aristokracie a za nejistou královnu prakticky vládne.

Premiéra: 24.1.2019 (CinemArt) | Natěšenost: 6/10

Ticho před bouří

Ticho před bouří je název lodě hlavního hrdiny filmu Bakera, který se živí jako rybářský průvodce. Opravdovou bouří se stane jeho bývalá žena Karen, která má dva požadavky. Tím prvním je, aby jejího současného manžela vzal na projížďku do hlubokých vod oceánu a poté jej zavraždil. Pak jím musí nakrmit žraloky. Baker se musí rozhodnout, zda na nabídku přistoupí, v sázce je totiž mnoho.

Premiéra: 31.1.2019 (Bontonfilm) | Natěšenost: 7/10

Úniková hra

Samotný název vypovídá, čím tento mysteriózní thriller je. Partička lidí se zúčastní soutěže a následně se probudí uvnitř uzamčené místnosti. Aby se dostali ven, musí splnit několik úkolů, kde budou muset použít jak fyzickou sílu, tak i mozek. Jestliže se jim nebude dařit, jednoduše zemřou. Kdo z nich se dokáže probojovat až na samotný konec?

Premiéra: 31.1.2019 (Falcon) | Natěšenost: 8/10