Ticho před bouří: Co byste pro svou ex-manželku udělali vy?

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Režisér filmu Noční jízda přichází s dramatickým snímkem Ticho před bouří, který tento týden vstoupí do našich kin. V hlavních rolích se nám představí držitelé Oscara Anne Hathaway a Matthew McConaughey. Příběh zasazený na ostrov v Karibiku láká na mysteriózní atmosféru protkanou napětím a vraždou.

Baker je chlápek, který toho v životě zažil už dost, a nebylo to nic hezkého, proto se rozhodl usadit se na exotickém ostrově uprostřed Karibiku a užívat si rybolovu na své lodi se jménem Ticho před bouří. Volné večery tráví s milenkou nebo popíjením v oblíbeném baru, kde se snaží zapomenout na svoji minulost. Idylický pobyt naruší přítomnost jeho bývalé manželky Karen, která má na Bakera nemalou prosbu – požádá ho o zabití jejího nynějšího násilnického manžela. Baker nejdříve prosbu odmítá, ale strach o jejich společného syna, kterého má Karen ve své péči, ho donutí udělat nemyslitelné a možná nakonec i největší chybu jeho života.

Režisér Steven Knight je ve filmovém průmyslu známý spíše jako scénárista. Stojí za filmy jako Špína z Londýna nebo Láska na kari. Jeho prvním režijním počinem byl dramatický film Noční jízda s Tomem Hardym v hlavní roli, který se u kritiků i fanoušků dočkal pozitivní zpětné vazby. Ticho před bouří bude jeho třetím režisérským počinem a pozval si k tomu opravdovou hereckou elitu.

V hlavní roli se nám představí oscarový Matthew McConaughey, který v posledních letech získává ty nejlepší role a dalo by se říct, že je na vrcholku své kariéry. Svého zatím jediného Oscara získal v roce 2013 za drama Klub poslední naděje. Ve vedlejší roli se představí Anne Hathaway, která už v traileru ukázala, že v takové roli jsme ji ještě neměli možnost vidět. Násilnického manžela ztvárnil Jason Clarke, jenž se nedávno objevil například ve filmu První člověk nebo hororu Winchester. A pak tu máme postarší milenku Diane Lane, známou v poslední době převážně jako matku Supermana.

Snímek Ticho před bouří vstupuje do českých kin 31. ledna 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také