Recenze: Robin Hood (2019) – Akční příběh legendy v moderním pojetí

Přečtěte si

12 nedávno uvedených českých filmů na Netflixu

Netflix přidává do nabídky další české filmy. Populární 3Bobule, které vládnou žebříčkům sledovanosti českého Netflixu již několik týdnů v...

10 horkých novinek na bezva víkend u bedny

Na víkend si rezervujte dostatek času, protože na streamu bylo přes týden opět živo. Kromě tradiční nadílky novinek na...

10 pohodových filmů na Netflixu s českým dabingem

Každý někdy potřebuje nenáročnou podívanou, u které vypne a načerpá pozitivní energii. Filmovým fanouškům netřeba připomínat, že skvělým pomocníkem...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Legendu o zloději, který bohatým bral a chudým dával, zná snad každý. Příběh byl zfilmován hned několikrát. Nejznámější adaptací je snímek z roku 1991 Robin Hood: Král zbojníků, kde si hlavní roli zahrál Kevin Costner a proti němu stál Alan Rickman. Snímek také proslavila píseň Everything I Do od Bryana Adamse, jejíž videoklip ukazuje scény z filmu. Nyní nám filmové studio Lionsgate přináší další verzi příběhu o Robinu Hoodovi a my jsme se na něj byli podívat.

Vypadá to, že začínající filmový režisér Otto Bathurst má rád pohádky. Snímek Robin Hood totiž začíná otevíráním knihy a vypravováním příběhu, jak se vlastně z lorda stal zloděj. Po tomto „kouzelném“ úvodu se seznámíme hned s Mariannou a zhlédneme jejich první osudové setkání, při němž se do sebe zamilují. Do jejich štěstí vstoupí šerif z Nottinghamu, který nařídí povinnou vojenskou službu a tak se Robin od Marianny na pár let odloučí. A tady se potkáváme s Little Johnem, s nímž to všechno začíná.

Příběh je hezky promyšlený a krásně nalinkovaný. Přináší od všeho trochu – romantika, střílení, drama, náboženství, ale hlavně akci. Vše je doprovázeno úžasnou hudbou, za kterou stojí Joseph Trapanese, jenž skládal hudbu k několika akčním snímkům, takže zkušenosti s navozením atmosféry má a je to na filmu poznat. Ve snímku je spousta scén udělaná v CGI, bohužel je to dost znát a to filmu škodí.

Když se podíváme na herecké obsazení, nemám k tomu žádné výhrady. Naopak Taron Egerton v roli Hooda byl obrovské překvapení a skvěle se do role hodí. Milenecké jiskření mezi ním a Mariannou už ale tak silné nebylo. Ben Mendelsohn ztvárnil hlavní zápornou roli šerifa z Nottinghamu, jeho pohledy byly skvěle šílené. Postava ale dle mého názoru nebyla dostatečně děsivá, aby budila obavy nebo si získala dostatečný respekt, což byla obrovská škoda. Mendelsohn jistě mohl z postavy šerifa vytěžit více, protože tato postava v sobě ukrývá velký potenciál. Jamie Foxx a Jamie Dornan patří ve filmu k vedlejším postavám a zatímco jeden Hooda stvoří a cvičí, ten druhý ho moc v lásce nemá. Oba herci jsou skvělým zpestřením na plátně i v samotném příběhu.

Verdikt

Už ze začátku je jasné, že Robin Hood cílí na mladistvé publikum, které v dnešní době vzhlíží především k superhrdinům z komiksů. Myslím si, že tvůrci chtěli právě takovým divákům nastínit i obyčejného zloděje, který byl ve své době „superhrdinou“ a nejdou na to vůbec špatně. Má to drive, akci, hezkou holku a sympatického herce v hlavní roli. Otázkou zůstává, zda to bude dostačující i pro ostatní diváky, kteří mají širší filmový a historický rozhled. Na film jsem šla s tím, že neuvidím nic úžasného, a nakonec jsem odcházela docela spokojená. Robina Hooda bych označila jako filmové „guilty pleasure“, u kterého jednoduše vypnete. Užijete si skvělý akční snímek, a to i přes to, že není tak úplně dokonalý.

Na film Robin Hood si můžete zajít i v kinech Premiere Cinemas (Praha, Olomouc, Teplice).

REVIEW OVERVIEW

Tereza Filounková
70 %

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také