Once Upon a Time in Hollywood: Fotky z natáčení Tarantinova hitu

Přečtěte si

Olga Sommerová a lidé morální integrity. Jaká jsou stěžejní díla zkušené dokumentaristky?

Držitelka Českého lva za dokumentární snímek Červená, Olga Sommerová, přijala výzvu a rozhodla se natočit film o básníkovi a...

TOP 15: Nejlepší filmy odehrávající se ve vesmíru

Tento týden nás čeká premiéra netrpělivě očekávaného sci-fi filmu Ad Astra, kde si hlavní roli zahrál Brad Pitt. Pojďme...

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

Letos bude v kinech uveden jeden z bezesporu nejočekávanějších filmů posledních několika let – na skutečných událostech založené drama Once Upon a Time in Hollywood. Nu a jsou venku nějaké ty fotografie z natáčení…

Kultovní režisér, jehož snad netřeba blíže představovat, si v nejnovějším, devátém snímku bere na paškál šedesátá léta a jedním z hlavních motivů budou brutální vraždy, spáchané tehdy kultem Charlese Mansona… Pojďme mrknout podrobněji na obsazení, které je opravdu slibné a plné áčkových hvězd.

Leonardo DiCaprio má ztvárnit stárnoucího herce z westernových filmů, zoufale si hledajícího práci. Jakou úlohu blíže nespecifikovaná postava ve filmu sehraje, se zatím neví. Brad Pitt pak bude hrát jeho kaskadéra. Což je vcelku povedená ironie a bezesporu základ pro zajímavé duo postav.

Co se dalšího obsazení týče, Margot Robbie (tedy DiCapriově kolegyně z Vlka z Wall Street) ztvární skutečnou postavu; konkrétně krásnou herečku Sharon Tate, manželku režiséra Romana Polanskiho, kterou právě členové “Manson Family” v Los Angeles zavraždili. Zápletka celého filmu není nějak konkrétněji známá, ale opravdu se má okolo zmiňované tragédie točit.

Film bude vůbec poprvé v režisérově kariéře uveden pod hlavičkou studia Sony Pictures  (ke kterému Quentin Tarantino přešel po skandálech svého dosavadního producenta Henryho Weinsteina) a v kinech se na něj podíváme 8. srpna 2019, což je datum, na které příhodně připadne i 50. výročí smrti těhotné Sharon Tate a čtyř dalších lidí.

Once Upon a Time in Hollywood je drama zasazené do přelomu 60. a 70. let v Los Angeles. Co se týče příbuznosti filmů v rámci Tarantinovy tvorby, bude jeho nejnovější projekt strukturou nejblíže legendárnímu Pulp Fiction. Půjde o mix fikce s realitou. Charles Manson tak ve filmu bude bezesporu přítomen, nikoli však jako hlavní postava. Spíše bude v pozadí událostí.

V titulních rolích se krom již zmíněných hvězd představí Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Damian Lewis, Timothy Olyphant, Emile Hirsch, Damon Herriman, Dakota Fanning, Lena Dunham, Lorenza Izzo, Clifton Collins Jr., Bruce Dern, Luke Perry, Austin Butler, James Marsden, Rafał Zawierucha, Zoë Bell, Nicholas Hammond, Keith Jefferson, a řada dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také