Na střeše: Nová komedie od Jirky Mádla se nám představuje v prvním teaseru

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Komedie je žánr, na který v české kinematografii narazíme docela často, převážně v posledních letech. Jenom za rok 2018 jsme v kinech mohli navštívit sedmnáct českých komedií, bohužel většina z nich nestojí ani za shlédnutí v televizi. Jiří Mádl nám ale se svým druhým režijním počinem dává naději, že mají stále ještě šanci.

Děj filmu se odehrává v panelovém domě. Ústřední postavou je nerudný starší profesor Rypar, kterého ztvárnil Alois Švehlík, ten má za sousedku mladou a krásnou slečnu, která se mu líbí, jenže je zadaná. Profesor se rozhodne pro anonymní zanechávání dárků na chodbě před jejími dveřmi a přes kukátko pozoruje, co si o tom myslí. Do života mu náhle vstoupí vietnamský mladík Song, kterého Rypar najde na střeše a přes veškeré své zásady poskytne mladíkovi přístřeší.

Druhý režijní počin Jiřího Mádla je očekávanou tragikomedií, kterou mladý herec a režisér připravoval od roku 2011. Hlavní úlohu měl původně ztvárnit tragicky zesnulý Jan Tříska, po jeho smrti ho zastoupil herec Alois Švehlík a vypadá to, že režisér vůbec nevybral špatně.

Společnost Falcon uveden snímek do kin 7. února 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také