TOP 13: Listopadové novinky v kinech

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Halloween už byl. To znamená, že celá listopadová nadílka se před námi otevírá. A věřte, že tentokrát je těch očekávaných pecek opravdu dost.

Bohemian Rhapsody

Film, kteří mnozí označují jako nejlepší dílo roku, dorazil do kin hned 1. den v měsíci. Bohemian Rhapsody sází na příbězích a minulosti snad nejznámější kapely historie, kterouž jsou Queeni. Freddieho Mercuryho ztvárnil šikovný Rami Malek, na kterého můžete narazit v seriálu Mr. Robot, kde mimochodem hraje hlavní postavu. Jestliže máte nějak citový vztah ke zmíněné kapele, rozhodně nedokládejte návštěvu kina. Jedná se vlastně i o takový menší vynikající koncert.

Premiéra: 1.11.2018 (CinemArt) | Natěšenost: 8/10

Climax

Horor a tanec nejde tak úplně dohromady, nicméně Climax je přesně onou směsicí jinak kontrastních žánrů. Francouzský Climax je soustředěn do roku 1996, kdy Ameriku obohacuje taneční turné a zbývá poslední představení. Za tónů Daft Punk či Aphex Twin vám režisér Gaspar Noé předvede tu nejšílenější show.

Premiéra: 1.11.2018 (Aerofilms) | Natěšenost: 7/10

Louskáček a čtyři říše

Máme tu sázku na jistotu. Ačkoliv Louskáček a čtyři říše pravděpodobně nebude tím nejdokonalejším filmem listopadu, zábava pro děti je téměř zaručena. Mladá Klára touží po jediném, po klíči. Po klíči, který otevře skříňku, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Později se Klára objeví ve fantastickém světě, kde se setkává s louskáčkem Filipem, který kamarádí s armádou myší. Společně se vypraví bojovat proti zlé Perníkářce.

Premiéra: 1.11.2018 (Falcon) | Natěšenost: 6/10

Dívka v pavoučí síti

Tohle není žádný Spider-Man, a ani Spider-Woman. Dívka v pavoučí síti je příběhem počítačové hackerky Lisbeth, která odkrývá zlo internetu. Je chycena v “pavoučí síti“, kde si na ní chtějí smlsnout internetoví kriminálníci.

Premiéra: 8.11.2018 (Falcon) | Natěšenost: 7/10

Grinch

Vzpomínáte si na vánočně laděný film Grinch, jehož hlavní hrdina byl chlupatý zelený mrzout, který lidem nepřál štěstí a dárky k Vánocům? Vrací se, a tentokrát v animované verzi, jenž vypadá vskutku nádherně. Tak snad to tentokrát bude lepší než minule.

Premiéra: 8.11.2018 (CinemArt) | Natěšenost: 8/10

Vratislav Effenberg aneb Lov na černého žraloka

Dokumentární snímek, který pravděpodobně nesedne každému vypráví o životě, jak lze z názvu poznat, Vratislava Effenberga. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších českých poválečných surrealistů. Vratislav Effenberger patřil vedle Václava Černého, Jana Patočky či třeba Jiřího Koláře a dalších k nejvýraznějším osobnostem české kultury druhé poloviny 20. století, jeho dílo a jeho myšlenkový přínos české společnosti přesto byly po roce 1989 reflektovány jen velice sporadicky.

Premiéra: 8.11.2018 (CinemArt) | Natěšenost: 5/10

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Svět Harryho Pottera toho má po hlavní potterovské sérii stále co nabídnout, a tak za pár týdnů obohatí svět čar a kouzel druhý díl Fantastických zvířat. Nejkrutějším záporákem je tentokrát Grindelwald, který uteče z vazby a shromáždí své stoupence. Jeho plány musí přerušit Mlok s pomocí Kouzelnického kongresu a Brumbála.

Premiéra: 15.11.2018 (Vertical Ent.) | Natěšenost: 8/10

Chvilky

Český film jsme tu ještě neměli, tudíž přichází slavná chvíle filmu Chvilky. Anežka – hlavní postava – je mladá žena, která si přeje, aby vztah s její rodinou i partnery byl dobrý a klidný, a to i za tu cenu, že ona sama ustoupí a bude se vyhýbat případným nedorozuměním, sporům. Neuvědomuje si ale, že onen pomyslný klid je jen klidem před bouří, která musí dříve či později přijít.

Premiéra: 15.11.2018 (Vertical Ent.) | Natěšenost: 6/10

Creed II

Adonis Creed bojuje nejen s nabušenými protivníky, ale i sám se sebou. Blíží se další zápas, který pro něj znamená mnohé. Nesmí však opomíjet milovanou rodinu. Společně se Sylvestrem Stallonem v roli Rockyho se pokouší zjistit za co stojí bojovat.

Premiéra: 22.11.2018 (Forum Film CZ) | Natěšenost: 7/10

Mladí zabijáci

Pozor, Mladí zabijáci nejsou žádným béčkovým slasherem. Jde o kombinaci akčního thrilleru, jenž představí naši hrdinku tak, jak ji nikdo doposud neznal. Lily je úplně obyčejná školačka, která žije mobilem a podobně jako v Dívce v pavoučí sítě je napadena neznámým hackerem. Ten sdílí její neveřejné fotografie a následuje boj o život.

Premiéra: 22.11.2018 (CinemArt) | Natěšenost: 8/10

Útok z hlubin

Pozor podruhé Útok z hlubin sice je horor, ale z roku 1999. Nebojte, nemá s letošním filmem vůbec nic společného. Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu.

Premiéra: 22.11.2018 (Bontonfilm) | Natěšenost: 6/10

Robin Hood

Je to tady znovu. Milionkrát ztvárněný Robin Hood se vrací s Taronem Egertonem v hlavní roli. Robin se vrací z křižáckých výprav, aby společně se svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky.

Premiéra: 29.11.2018 (Vertical Ent.) | Natěšenost: 7/10

Vdovy

Žebříček protentokrát završí možná ten nejambicióznější snímek měsíce. Ocitneme se v Chicagu. Zločiny, vraždy, krádeže, jako by byly každodenní rutinou. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady.

Premiéra: 29.11.2018 (CinemArt) | Natěšenost: 9/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také