Obi-Wan Kenobi od George Lucase už příští rok?

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Našláplá vesmírná science fiction sága, kde souboje jeden na jednoho se světelnými meči nejsou ničím zvláštním, se před nedávnem pozastavila se svou vedlejší spin-offovou složkou. Náhle to však vypadá, že k nám jeden z vedlejších příběhů dorazí dříve, než bylo původně očekáváno.

Snad nejúspěšnější filmová série všech dob zažila v roce 2015 znovuzrození, s nímž následující rok přišel první spin-offový díl z proslulého světa a inu zadařilo se. Rogue One: Star Wars Story se jednoduše povedl a kupříkladu na ČSFD se drží na stejné příčce jako Epizoda 7. V květnu tohoto roku si svou premiéru odbyl Solo, s jehož kvalitami je to rozporuplnější. V jádru se jednalo o solidní žánrovku, která vesměs spíše překvapila. Problémem však bylo, že do kina se moc lidí nevalilo. Solo celosvětově utržil „směšných“ 390 milionů. Ke srovnání Rogue One vydělal okolo miliardy dolarů a Epizoda 7 přesáhla dvě miliardy. Z tohoto důvodu byla pozastavena veškerá práce na následujících spin-offech.

Debaty o nové sólovce opět nakopl během konference bývalý tajemník Boris Johnson, který oznámil, že George Lucas – otec Star Wars – pracuje na snímku o Obi-Wanu Kenobim. Dle něj se film začne natáčet příští rok na území Severního Irska. S nečekaným a nejistým odhalením odstartoval záplavu otázek. Jednou z nich je například proč by bývalý tajemník vypustil do světa onu informaci? Vyskytuje se tu však ještě pravděpodobnost, že Johnson netuší o odkoupení Lucasfilmu Disneym, tudíž nemá ani páru o tom, že pravděpodobně všechny spin-offy byly pozastaveny. To nám však přijde jako nesmysl.

Můžeme tedy předpokládat, že na Obi-Wanově filmu se opravdu pracuje? Jisté není nic a na další info je potřeba si nějaký ten pátek počkat, bezpochyby ale musíme doufat!

Předchozí článek
Další článek

1 komentář

  1. Obi wana bych viděl moc rád a klidně v režii George…co mě však vždycky dokáže pozlobit je, když někdo označí star wars jako sci-fi. 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také